Ballina Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë/ Meta letër...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë sot pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të...

Betohen 8 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ Tetë anëtarët e Kolegjit Zgjedhor janë betuar këtë të enjte, duke marrë zyrtarisht detyrën. Pasi u përzgjodhën të martën pasdite me short,...

Zgjedhjet e 25 prillit/ KLGJ përzgjedh 8 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor...

TIRANË, 8 shtator /ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor zgjodhi sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor Gjyqësor. Shorti i hedhur nga KLGJ përcaktoi 8 gjyqtarë, nga 16...

“SHBA do vazhdojë të mbështesë Reformën në Drejtësi”/ Kim apel...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim u kërkoi sot anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor që...

Prezantohet “Udhërrëfyesi për funksionimin e Gjykatës së Lartë”

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ Prezantimi i “Udhërrëfyesit për funksionimin e Gjykatës së Lartë” ishte qëllimi i takimit të organizuar nga projekti Justice for All...

“S’mund të mbahet peng Shqipëria deri në Bruksel”/ Ruçi: Të plotësohen...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, deklaroi sot se s’ka arsye ligjore që me moshapjen e të gjitha vendeve të vakancave në...

Përmbyllje sa më shpejt të procesit të plotësimit të vakancave në...

TIRANE, 15 qershor/ATSH/ Përmbyllja në një kohë sa më të shpejtë e procesit të plotësimit të vakancave në Gjykatën e Lartë është një ndër...

KLGJ vendosi për përfundimin e mandatit në Gjykatën e Lartë, reagon...

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor vendosi sot përfundimin e mandatit të Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë. Sipas njoftimit për shtyp...

Meta: Vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete, i arsyeshëm

TIRANË, 8 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e cilësoi sot si të arsyeshëm vendimin e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sportit për...

KLGJ: Gjykatat rifillojnë veprimtarinë e tyre në 27 prill, por në...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ - Gjykatat do të rifillojnë veprimtarinë e tyre në 27 prill, por në mënyrë të kufizuar. Këshilli i Lartë Gjyqësore, theksoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA