Ballina Etiketimet Kishe

Etiketim: Kishe

VATIKAN – Papa Françesku pranon që kisha katolike ka injoruar problemin...

VATIKAN, 20 gusht /ATSH-DPA/ - Papa Françesku kërkoi sot falje për krimet e lidhura me abuzimet me fëmijët dhe mbulimin e bërë nga kisha...

Restaurohet Kisha në Kosinë, pjesë e Programit Rrugët e Besimit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/277180792867709/ TIRANË, 15 gusht/ATSH/ - Ka përfunduar ndërhyrja e parë e plotë restauruese pas 38 vjetësh lënë në harresë në Kishën 500-vjeçare të Fjetjes së...

Përfundon restaurimi i kishës “Fjetja e Shën Mërisë” në Kosinë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/700524876961946/ TIRANË, 14 gusht/ATSH/- Restaurimi i Kishës "Fjetja e Shën Mërisë", e dyta për nga vjetërsia në Ballkan, është një tjetër premtim i mbajtur nga...

IRLANDË – Kisha Katolike neutrale para referendumit për abortin

DUBLIN, 23 maj /ATSH-AFP/ - Edhe pse zyrtarisht kundër abortit, Kisha Katolike e Irlandës ka qëndruar neutrale gjatë fushatës mbi referendumin historik të së...

Kisha 9 shekullore e Marmiroit i nënshtrohet mirëmbajtjes

TIRANE, 11 Shkurt /ATSH-A.Alla/ – Inspektimet në monumentet e kulturës, pas situatës së rënduar të reshjeve në qytetin e Vlorës, vazhdojnë. Stafi i DRKK Vlorë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA