Ballina Etiketimet Kishe

Etiketim: Kishe

Kisha e Shën Mërisë në Dropull/ Xhevahir i trashëgimisë kulturore, tashmë...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot kishën e Shën Mërisë të Peshkëpisë së Sipërme në Dropull, një xhevahir i trashëgimisë sonë kulturore,...

Gjirokastër/ Përfundon restaurimi i çatisë të Kishës së Shën Gjergjit në...

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Në Gjirokastër ka përfunduar puna për restaurimin e sprethit të çatisë së Kishës së Shën Gjergjit në Nokovë (Monument i Kategorisë...

Një mesazh 165-vjeçar gjendet në murin e një kishe

LION, 24 janar /ATSH-AFP/ - "Në këtë kishëz në restaurim punoi Godard", këto fjalë të shkruara nga një suvatues, në 1856, u zbuluan javën...

Restaurim i Kishës së Manastirit të Rubikut, monument me vlera unikale

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Kisha e Manastirit të Rubikut, në Mirditë, monument kulture i kategorisë së I-rë, do t'i nënshtrohet së shpejti restaurimit. Me një sipërfaqe...

Restaurohet kisha e “Shën Ilias” në Gjirokastër/ Shkëlqen pas rrënimit të...

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ Në fshatin Stegopull, Gjirokastër ka përfunduar restaurimi i kishës së “Shën Ilias”, një tjetër atraksion i shtuar për vizitorët vendas e...

Restaurohet Kisha e Shën Barbaras në Pllanë të Lezhës/ Shërbeu edhe...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në ceremoninë e organizuar në Lezhë me rastin e restaurimit...

“E diela e Myrrepruresve”, ikona e pikturuar për kishën e Shën...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Ikona "E Diela e Myrrepruresve" është pikturuar për kishën Katedrale të Fjetjes së Shën Mërisë në Voskopojë. Muzeu Kombëtar i Artit Mesjetar...

Berat, dezinfektim strukturës së drurit në kishën “Fjetja e shën Mërisë”...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Vjeshta është periudha më e përshtatshme në marrjen e masave në kuadër të konservimit parandalues në ikonat dhe objektet prej druri...

VJENË – Një kishë shndërrohet në… sallë studimi për studentët me...

VJENË, 25 tetor /ATSH-DPA/ - Kisha Votive e Vjenës ka hapur dyert për studentët e universitetit që po kërkojnë të shmangin sallat e studimit...

Berat/ Restaurohet fasada e Kishës së Shën Kollit, monument kulture kategoria...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Në kishën e Shën Kollit pranë Bane Dudës në lagjen Kala, monument kulture i kategorisë së parë i shekullit XIV,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA