Ballina Etiketimet Kine

Etiketim: kine

FOKUS – BE plan alternativ ndaj Rrugës së Mëndafshit

BRUKSEL, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Komisioni i Bashkimit Evropian njoftoi sot fillimin e planit të ashtuquajtur Global Gateway, me vlerë prej 300 miliardë dollarësh,...

Kina masa të reja antiCovid-19 në prag të Lojërave Olimpike Dimërore

PEKIN, 17 nëntor /ATSH-ANSA/ - Pekini ka shtuar kufizimet për shkak të Covid-19 midis kërkesave për teste negative dhe shkurtimeve drastike për fluturimet e...

FOKUS – Biden dhe Xi në përpjekje për ristrukturimin e marrëdhënieve...

UASHINGTON/PEKIN, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping po zhvillojnë një video-konferencë të shumëpritur. Ky është...

GLASGOU – SHBA-Kinë deklaratë të përbashkët për krizën klimatike

LONDËR, 10 nëntor /ATSH- DPA/- Dy emetuesit më të mëdhenj në botë duhet të ofrojnë ndihmën e tyre për të treguar rrugën drejt aksionit...

KOPENHAGË –  Stoltenberg: Kina po ndryshon ekuilibrin e marrëdhënieve globale

KOPENHAGË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Ndikimi në rritje i Kinës po prish marrëdhëniet në mbarë botën, paralajmëroi sot Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens...

FOKUS – SHBA: Të shqetësuar nga eksperimentet bërthamore të Kinës

UASHINGTON, 28 tetor /ATSH-ANSA/ - Kina nga pikëpamja ushtarake është në zgjerim të shpejtë dhe kjo është shumë shqetësues, pasi Pekini ka eksperimentuar raketa...

FOKUS – Kriza energjetike ngadalëson rritjen e ekonomisë kineze

PEKIN, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Rritja ekonomike në Kinë u ngadalësua në 4,9% në tremujorin e tretë 2021, sipas të dhënave të publikuara nga...

LONDËR – Kriza energjetike e Kinës kërcënon me ndërprerje të gjata...

LONDËR, 17 tetor /ATSH/ - Pronarëve të fabrikave në Kinë dhe klientëve të tyre në mbarë botën u është thënë që të përgatiten për...

Microsoft mbyll LinkedIn në Kinë

PEKIN, 15 tetor /ATSH-ANSA/ - Microsoft braktis LinkedIn në Kinë duke përmendur një mjedis të vështirë në të cilin duhet operuar, ndërkohë që kjo...

KINË – Xi: 230 milionë dollarë për biodiversitetin e vendeve në...

PEKIN, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Kina do të financojë shpenzojë 1,5 miliardë juanë (230 milionë dollarë) për të ndihmuar vendet në zhvillim për mbrojtjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA