Ballina Etiketimet Kine

Etiketim: kine

BRUKSEL – Michel: Samit i jashtëzakonshëm për marrëdhëniet e BE-së me...

BRUKSEL, 6 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi se është i gatshëm të thërrasë një samit të jashtëzakonshëm europian, më...

KINË – Një sistem artificial veçon pneumoninë Covid 60 herë më...

PEKIN, 5 gusht /ATSH-ANSA/ - Një grup studiuesish ka zhvilluar një sistem inteligjent që dallon pneumoninë e shkaktuar nga sëmundja e koronavirusit të ri nga pneumonitë...

KINË – Një tavolinë e çuditshme zbulohet në Murin e Madh

SHIJIAZHUANG, 4 gusht /ATSH-ANSA/ - Një tavolinë prej guri që daton nga mbretërimi i perandorit Wanli (1572-1630), i dinastisë Ming, u zbulua në majë...

KINË – Sektori i prodhimit në rimëkëmbje të fortë

PEKIN, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Aktiviteti prodhues në Kinë u rrit në korrik me ritmin më të shpejtë në pothuajse një dekadë, sipas një...

FOKUS – Kina investime rekord për hidrokarburet

PEKIN, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Investimet e Kinës në aktivitetet e kërkimit të naftës dhe gazit arritën një rekord prej 11,76 miliardë dollarë në...

FRANCË – Le Maire: Kina mbështet shtrirjen e moratoriumit për borxhin...

PARIS, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Kina mbështet një shtrirje të moratoriumit për shërbimin e borxhit për vendet më të varfëra deri në vitin 2021,...

KINË – Wang: BM të braktisë iluzionin e ndikimit kolonial në...

PEKIN, 21 korrik /ATSH-ANSA/ - Kina i kërkoi Britanisë së Madhe për të braktisur iluzionin e ndikimit të vazhdueshëm kolonial në Hong Kong dhe...

COVID-19 – Kina shpall gjendje lufte në provincën e Xinjiangut, pas...

PEKIN, 19 korrik /ATSH-DPA/ - Autoritetet në provincën perëndimore të Kinës, Xinjiang kanë shpallur "gjendjen e luftës", pasi rajoni po përpiqet të ngrihet pas...

GJERMANI – ”Fosun Pharma” teston në Kinë një vaksinë antiCovid-19

ANKARA, 18 korrik /ATSH-AA/ - Vaksina eksperimentale kundër koronavirusit të ri (COVID-19), e zhvilluar nga firma e bioteknologjisë BioNTech në Gjermani, e bashkëthemeluar nga...

SHBA – O’Brien: Vendimi i BM për “Huawei” konsensus ndërkombëtar në...

UASHINGTON, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë përshëndeti emergjencën e një konsensusi ndërkombëtar përsa i përket "Huawei"-t pas vendimit të Britanisë së Madhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA