Ballina Etiketimet Kim

Etiketim: Kim

Ambasadorja Kim uron besimtarët myslimanë në shqip: Sjelltë shpresë e gëzim...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, uroi sot të gjithë besimtarët myslimanë në gjuhën shqipe për festën e Kurban Bajramit. Kim...

Urdhërarrestet e SPAK për dosjen 339/ Ambasadorja Kim: Reforma në Drejtësi...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, i cilësoi një tjetër gur për Reformën në Drejtësi 22 urdhërarrestet e lëshuara nga...

Zgjedhja e kreut të BKH-së/ Ambasadorja Kim: Hap përpara për reformën...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, e cilësoi sot një hap tjetër përpara në rrugën drejt Reformës në Drejtësi vendimin e Strukturës...

Takimi me Ramën për “Zgjedhoren”/ Ambasada e SHBA: Kim e falenderoi...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim dhe kreu i Delegacionit të BE-së, Luigi Soreca zhvilluan sot një takim me Kryeministrin Edi Rama...

Ambasadorja Kim: Disa ëndërrojnë që BKH nuk do ngrihet kurrë, por...

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka deklaruar sot se disa ëndërrojnë që Byroja Kombëtare...

Ambasadorja Kim në Kune-Vain: SHBA 1.8 milionë dollarë për turizmin, të...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, tha sot se “SHBA kanë dhënë rreth 1.8 milionë dollarë për të ndihmuar industrinë e turizmit,...

Modernizim i Forcave të Armatosura/ Ambasadorja Kim në Bazën Detare të...

TIRANË, 10 korrik/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilluan një vizitë në Bazën Detare...

Ambasadorja Kim nga Vlora: Reformat, të rëndësishme për mjedis të favorshëm...

VLORË, 6 korrik/ATSH-Harilla Koçi/ “Reforma Zgjedhore dhe ajo në Drejtësi, janë shumë të rëndësishme për Shqipërinë”, u shpreh ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri...

Dita e Pavarësisë/ Mesazhi i ambasadores Kim: Shtetet e Bashkuara do...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ "Historia ka treguar se në moment vendimtare, SHBA dhe Shqipëria kanë zgjedhur të jenë pranë njëra-tjetrës, krah për krah. Ne vazhdojmë...

Ambasadorja Kim vlerëson Ministrinë e Brendshme dhe Policinë e Shtetit

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim gjatë ceremonisë së dhënies së medaljeve për Shefen e Zyrës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA