Ballina Etiketimet Kim

Etiketim: Kim

Kim për protestën te PD: Ata që nxisin dhunë do të...

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim reagoi sot lidhur me protestën e thirrur nga ish-Kryeministri Sali Berisha para selisë së...

Kim: Ngritja në Shqipëri e Shtabit Pararojë të SOCEUR, me rëndësi...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim u shpreh sot se ngritja në Shqipëri e Shtabit Pararojë të Komandës amerikane të...

Kim: SHBA dhe Shqipëria, përparim historik drejt forcimit të demokracisë

TIRANË, 31 dhjetor/ATSH/ Ambasadorja e  SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim uroi sot të gjithë shqiptarët për festën e Vitit të Ri, ndërsa theksoi se...

30-vjetori i mbërritjes së ambasadorit Rajerson në Shqipëri, Kim: Ne jemi...

TIRANË 21 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim kujton sot 30-vjetorin e paraqitjes së letrave kredenciale të Uilliam Rajerson, si Ambasadori...

Kim: SPAK e BKH guxim për të mbrojtur drejtësinë; Soreca: Kriminelët...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, vlerësoi sot punën e SPAK dhe Byrosë Kombëtare të hetimit, ndërsa shtoi se...

DASH: Akuzat ndaj ambasadores Kim të pajustifikuara

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Departamenti Amerikan i Shtetit hodhi sot poshtë akuzat e bëra nga ish-kryeministri Sali Berisha ndaj ambasadores Yuri Kim. Në përgjigje të...

Ambasadorja Kim: SHBA dhe Shqipëria gjithnjë e mbajnë njëra-tjetrën afër

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH – I. Vata/ “Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria gjithnjë e mbajnë njëra-tjetrën afër”, deklaroi sot ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri...

Kim për vizitën e Escobar: Ripohoi mbështetjen e fortë të SHBA-së...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Zëvendësndihmëssekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, falënderoi...

SHBA-Shqipëri, forcim i bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim vizitoi këtë javë Komandën Evropiane dhe Ushtrinë e SHBA-së në...

Zgjedhja e anëtarëve të KED, Kim: Zbatimi i reformës në drejtësi...

TIRANË 4 dhjetor /ATSH-I.Vata/- Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë  Yuri Kim ka përshëndetur zgjedhjen me short të anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA