Ballina Etiketimet Keshilli Politik

Etiketim: Keshilli Politik

Meta: Drafti i opozitës respekton konsensusin e arritur dhe marrëveshjen e 5...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës përshëndeti sot zyrtarizimin e propozimeve të Opozitës së Bashkuar në Këshillin Politik dje. “Opozita është e vendosur për...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Letra e opozitës jashtëparlamentare për OSBE/ODIHR, vazhdim i...

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri është shprehur se letra e sjellë nga opozita jashtëparlamentare për OSBE/ODIHR...

Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Opozita e Bashkuar kërkoi sot që nesër (e martë) të zhvillohet mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik, Oerd...

“Kërkesa e PD, qasje politike penguese”/ Gjiknuri: Te ODIHR shkohet me...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ -Përfaqësuesi i Partisë Socialsite në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri deklaroi sot se ekspertiza e ODIHR nuk mund të kërkohet pa...

Këshilli Politik mblidhet në orën 18:00/ Gjiknuri pro kërkesës së opozitës:...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Daniam Gjiknuri ka pranuar kërkesën e opozitës për mbledhje sot në 18:00 të...

Gjiknuri-Bylykbashit: Këshilli Politik forum konsultimi, jo instrument bllokimi, shqyrtojmë formulën tuaj

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ "Ekspertiza e ODIHR-it nuk mund të thirret për amendamentet kushtetuese, sepse për to ne nuk kemi asnjë kontestim, për asnjë...

Takimi me Ramën për “Zgjedhoren”/ Ambasada e SHBA: Kim e falenderoi...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim dhe kreu i Delegacionit të BE-së, Luigi Soreca zhvilluan sot një takim me Kryeministrin Edi Rama...

Këshilli Politik mblidhet nesër/ Në rend të ditës përgjigjja e ekspertëve...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Mbledhja e radhës së Këshillit Politik pritet të mbahet nesër në orën 11:00. Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Damian...

Vota e 30 korrikut për marrëveshjen me opozitën parlamentare, garanton hapjen...

TIRANË, 23 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se listat e hapura janë një kërkesë e shumicës së qytetarëve shqiptarë. “Dëgjova në mënyrë të...

Rama apel opozitës jashtëparlamentare: Mos bojkotoni Këshillin Politik, të vijojmë dialogun...

TIRANË, 22 korrik /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sot apelin drejtuar opozitës jashtëparlamentare për të mos bojkotuar mbledhjen e sotme të Këshillit Politik. "Sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA