Ballina Etiketimet KB

Etiketim: KB

Moti ekstrem në fokus të takimit të KB-së për ndryshimet klimatike

GJENEVË, 26 korrik /ATSH-DPA/ - Përmbytjet e fundit në vende, si Kina dhe Gjermania, si edhe ngjarje të tjera të dukshme të klimës, mbizotëruan...

SHBA – KB zgjedh pesë anëtarë të rinj në Këshillin e...

NJU JORK, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka zgjedhur pesë shtete të reja në Këshillin e Sigurimit me...

FOKUS – KB: Vendet e varfra po përballen me fatura më...

DUBLIN, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Vendet më pak të pasura po përballen me fatura më të mëdha ushqimore, sipas Kombeve të Bashkuara. KB theksoi sot...

UKRAINË – OKB kritikon mbylljen e stacioneve televizive të opozitës

KIEV, 1 qershor /ATSH-DPA/ - Kombet e Bashkuara kritikuan mbylljen e tre stacioneve televizive që i përkasin opozitës pro-ruse në Ukrainë. “Vendimi ishte i pajustifikuar,...

GJENEVË – OKB: Sulmet e Izraelit mbi Gazën krime të mundshme...

GJENEVË, 27 maj /ATSH-ANSA/ - Sulmet izraelite në Gaza mund të përbëjnë krime lufte, deklaroi sot Komisionerja e Lartë e KB për të Drejtat...

OKB – SHBA kundërshton projektdeklaratën e KB për konfliktin Izrael-Autoriteti Palestinez

NJU JORK, 18 maj /ATSH-AFP/ - SHBA ka kundërshtuar, për herë të tretë brenda një jave, miratimin e një deklarate të Këshillit të Sigurimit...

NJU JORK – Guterres: Sulmet Izrael-Gaza të ndalojnë menjëherë

NJU JORK, 11 maj /ATSH-DPA/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres ka shprehur shqetësimin e tij nga rritja e dhunës...

SHBA – Blinken: Bashkëpunimi shumëpalësh në rrezik serioz

NJU JORK, 7 maj /ATSH-ANSA/ - Bashkëpunimi shumëpalësh është në rrezik serioz, me ringjalljen e nacionalizmit, rritjen e shtypjes dhe thellimin e rivaliteteve, deklaroi...

GJENEVË – Dështon sërish raundi i bisedimeve për Qipron

GJENEVË, 29 prill /ATSH-DPA/ - Raund i ri i bisedimeve, i ndërmjetësuar nga KB, për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme në mosmarrëveshjen dekada...

SHBA – KB miraton rezolutën për barazi në qasjen ndaj vaksinave

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi njëzëri sot një rezolutë të Britanisë së Madhe për barazi në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA