Ballina Etiketimet Karte identiteti

Etiketim: karte identiteti

Hyn në fuqi marrëveshja/ MEPJ: Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Serbisë...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Serbisë vetëm nëpërmjet një karte ID. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën me dije...

Nis shërbimi për aplikim për pasaportë dhe kartë identiteti në Konsullatën...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Bari filloi sot me një shërbim të ri, atë të aplikimit për pasaportë dhe...

Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë rezidentë në Turqi. Ministria për Europën dhe Punët e...

Skadimi i kartave të identitetit/ Lleshaj apel qytetarëve: Aplikoni në kohë,...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u bëri apel qytetarëve të aplikojnë për kartat e identitetit, në mënyrë që të mos krijohen...

Kartat e identitetit që iu shty afati i vlefshmërisë, vlejnë edhe...

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Shtyrja e afatit të vlefshmërisë së letërnjoftimeve elektronike të shtetasve shqiptarë do të vlejë edhe si dokument i vlefshëm...

Lleshaj: Kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për qytetarët, prioritet

TIRANË, 8 Janar /ATSH/ - Pajisja me kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për shumë qytetarë, të cilëve ato u skadojnë në gjysmën...

Doracaj: Aplikoni për karta identiteti, skadojnë 1,4 milionë të tilla

TIRANË, 4 janar/ATSH/- Përgjatë muajve janar-qershor të vitit 2019 skadon afati i kartës së identitetit për 1,4 milionë shqiptarë. Në në deklaratë, Drejtori i Përgjithshëm i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA