Ballina Etiketimet Kampionat

Etiketim: kampionat

SOFT NEWS – Kampionat botëror për… tiramisunë?!

TREVIZO, 11 shtator /ATSH-ANSA/ - Një sfidë me maskarpone, vezë, sheqer, kafe dhe kakao për të fituar titullin e kampionit botëror të një prej...

Kampionati i Atletikës/ Luiza Gega rekord të ri në 10 mijë...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ Në datat 10 dhe 11 gusht u zhvillua Kampionati Kombëtar i 82-të për të rritur i atletikës në ”Elbasan Arena”. Në...

FUTBOLL – Klopp: Qëndroni në shtëpi, fitoren ua kemi borxh të...

LONDER, 29 qershor /ATSH-DPA/ - Menaxheri i skuadrës së Liverpoolit, Juergen Klopp thotë se klubi "ua ka borxh tifozëve të pambrojtur, të cilët nuk...

TENIS – Cuomo: ”US Open” pa spektatorë

NJU JORK, 17 qershor /ATSH-AA/ - ''US Open'' do të mbahet me dyer të mbyllura dhe me protokolle sigurie në muajin gusht, njoftoi në...

Rifillimi i kampionatit/ Duka: Sa më të kujdesshëm në respektimin e...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka uruar të gjitha klubet, futbollistët, por edhe tifozët me rastin e...

FUTBOLL – Liga ukrainase rifillon ndeshjet më 30 maj

KIEV, 26 maj /ATSH-DPA/- Liga e futbollit ukrainas do të rifillojë më 30 maj, njoftoi federata sot pasi konfirmoi marrjen e lejes nga qeverisë...

Kampionati francez nis më 22 gusht

TIRANË, 23 maj/ATSH/ -"Ligue 1" ishte kampionati i parë europian që vendosi të mbyllë përfundimisht sezonin dhe tani mund të jetë i pari që...

COVID-19 – Federata Amerikane e Gjimnastikës anulon garat për vitin 2020

UASHINGTON, 12 maj /ATSH-AFP/-Federata Amerikane e Gjimnastikës njoftoi sot se ka anuluar kampionatin e saj kombëtar dhe ngjarje të tjera madhore në kalendarin e...

Rifillimi i futbollit, FSHF takim me presidentët e Kategorisë Superiore

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Federata Shqiptare e Futbollit do të zhvillojë ditën e nesërme një mbledhje me të gjithë presidentët e Kategorisë Superiore për të...

BULLGARI – Kampionati kombëtar i futbollit rifillon më 5 qershor

SOFJE, 7 maj /ATSH-AFP/ Kampionati bullgar i futbollit do të rifillojë më 5 qershor me dyer të mbyllura, pas një ndërprerje prej dy muajsh...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA