Ballina Etiketimet Kampionat

Etiketim: kampionat

SOFT NEWS –Jo më sport në TV? Shikoni kampionat… shahu!

RUSI, 18 mars /ATSH-AFP/- Nuk ka më basketboll, jo më futboll në TV për shkak të koronavirusit? Tifozët e sportit në Rusi mund të...

FUTBOLL – Ndërpritet kampionati i futbollit edhe në Francë

PARIS, 14 mars /ATSH-AA/ - Edhe kampionati i futbollit i Francës është ndërprerë sot për shkak të pandemisë së koronavirusit në botë. "Doemos duhet të...

FSHF pezullon të gjithë aktivitetet futbollistike në Shqipëri, të martën UEFA...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ – Federata Shqiptare e Futbollit pezullon të gjitha aktivitetet futbollistike në Shqipëri, teksa të martën UEFA vendos për ecurinë e...

FOTO/ Mbi 400 çifte, garë dhe spektakël në kampionatin e parë...

TIRANË, 16 qershor/ATSH/- Mbi 400 çifte sportistësh nga të pesë kontinentet morën pjesë të shtunën dhe të dielën në kampionatin botëror të dancit sportiv,...

SOFT NEWS – Kujdes të mos mungojë birra…me afrimin e Botërorit...

TOKIO, 7 maj /ATSH-AFP/ - Kini kujdes që të mos mbarojë birra! Ky është mesazhi i dërguar nga drejtuesit e Kampionatit Botëror të Rugby...

PEKIN – Kina zyrtarizon kandidaturën për Kupën e Azisë

PEKIN, 16 mars /ATSH-AFP/ - Media shtetërore kineze njoftoi se Pekini ka zyrtarizuar kandidaturën e tij si vend pritës për Kupën e Azisë në...

Kamza përjashtohet nga Kategoria Superiore

TIRANË, 6 Mars /ATSH/ - Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka përjashtuar ekipin e Kamzës nga kampionati shqiptar i futbollit pas...

SOFT NEWS – Copa America për… xhuxhat!

BUENOS AIRES, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Futbolli si mjet për t'u dhënë fund paragjykimeve. Argjentina po organizon që prej së enjtes Kupën e parë...

“Albanian Open 2018″, turneu i parë ndërkombëtar i tenisit “Senior”

TIRANË, 24 shtator/ATSH/- Kampionati ndërkombëtar i tenisit "Albanian Open 2018", për "seniors" u zhvillua për herë të parë në Tiranë, duke shënuar një moment të...

Sporti i shahut në shkollat komunitare, Veliaj: Mundësi fantastike për të...

https://www.facebook.com/ErionVeliaj/videos/289253301877522/ TIRANË, 1 shtator/ATSH/ - Nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme do të kenë mundësi të mësojnë dhe të perfeksionojnë lojën e shahut. Ky është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA