Ballina Etiketimet Kampe

Etiketim: kampe

GREQI – Izolohen tre kampe migrantësh

ATHINË, 8 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria greke vendosi në izolim total shëndetësor tre kampe migrantësh pranë Athinës, duke filluar nga sot deri më 21 shtator,...

ATHINË – Greqia zvogëlon numrin e OJQ-ve në kampet e migrantëve

ATHINË, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Ministria greke e Migracionit njoftoi se vetëm 18 nga 40 OJQ-të, që janë aktualisht aktive në kampet e migrantëve...

GJERMANI – Müller: Situata në kampet e refugjatëve në Greqi është...

BERLIN, 5 maj /ATSH-AA/- Ministri gjerman për bashkëpunim dhe zhvillim ekonomik, Gerd Müller e ka cilësuar si "turpëruese" situatën në kampet e refugjatëve në...

COVID-19 ”ndalon” përkujtimin e 75-vjetorit të çlirimit të kampeve të përqëndrimit

POTSDAM, 19 prill /ATSH-DPA/ - 75-vjetori i çlirimit nga trupat aleate të kampeve naziste të përqendrimit në Bergen-Belsen, Sachsenhausen dhe Ravensbrueck, në prill 1945,...

GREQI – Qeveria transferon migrantët si pasojë e COVID-19

ATHINË, 16 prill /ATSH-DPA/ - Greqia do të transferojë 2 380 migrantë nga kampet e mbipopulluara të ishujve, në përpjekje për të parandaluar përhapjen...

GREQI – BE vendos evakuimin e migrantëve minorenë nga ishujt

ATHINË, 3 prill /ATSH-AFP/- Fëmijët migrantë që ndodhen aktualisht në Greqi me siguri do të mirëpriten javën tjetër në Luksemburg, njoftoi sot presidentja e...

ATHINË – Greqia ndërton dy kampe të reja për migrantët

ATHINË, 7 mars /ATSH-AFP/ - Greqia do të ndërtojë dy kampe të reja të përkohshme për pritjen e qindra migrantëve, të mbërritur këto ditët...

FRANCË – Policia evakuon kampin e fundit të migrantëve

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Më shumë se 400 persona janë evakuar sot nga kampi i fundit i migrantëve në Paris, gjatë një operacioni...

GREQI – Ishujt grekë në grevë kundër hapjes së kampeve të...

KIOS, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ Komunat e Lesbosit, Samosit dhe Kiosit, tre ishujt më të prekur nga kriza migratore, nisën sot një grevë për të...

BRUKSEL – Mjekët pa Kufinj thirrje për evakuimin e migrantëve në...

BRUKSEL, 27 nëntor /ATSH-AFP/- Presidenti ndërkombëtar i organizatës Mjekë pa Kufinj kërkoi sot nga Athina që të evakuojë me urgjencë migrantët me probleme, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA