Ballina Etiketimet Kalaja e Krujës

Etiketim: kalaja e Krujës

Krujë/ Kalaja e Skënderbeut, punime mirëmbajtjeje në pritje të gjallërimit prej...

TIRANË, 31 maj/ATSH/ Pavarësisht situatës së vështirë nga COVID-19 dhe dëmeve të tërmetit, Kalaja e Krujës vijon të mirëmbahet. Hapësirat e gjelbra, kalldrëmet në rrugicat...

Kalaja e Krujës më e dëmtuara nga tërmeti/ Margariti: Kemi hartuar...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/- Ministrja e Kulturës Elva Margariti u shpreh sot se, kalaja e Krujës është më e dëmtuara nga tërmeti i 26...

FOTO/ Në Kalanë e Krujës tabela sinjalizuese pas tërmetit

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ - Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme të rënda në monumentet e kulturës së zonës së prekur, sidomos në...

Meta viziton kalanë e Krujës: Të dëmtuara Kulla e Kambanës dhe...

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot banorët e prekur më rëndë nga tërmeti në Krujë. Ndalesa e parë e Presidentit...

FOTO/ Shërbimi Gjeologjik, matje gjeofizike të terrenit në kalanë e Krujës...

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Shërbimi Gjeologjik kreu sot matjet gjeofizike të terrenit në kalanë e Krujës për nivelin e çarjeve nga tërmeti i 26...

FOTO/ Mirëmbajtje dhe përkujdesje në kalanë e Krujës

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ - Përgatitjet për sezonin e ri turistik kanë nisur në atraksionet kryesore që ka vendi ynë duke bërë mirëmbajtjen dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA