Ballina Etiketimet Jete

Etiketim: jete

Jeta ndryshe e Maria Callas zbulohet në letra të pabotuara

UASHINGTON, 13 prill /ATSH-ANSA/ - Maria Callas u adhurua nga audienca në të gjithë botën, por jeta e saj ka qenë gjithçka përveç se...

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare akademiku Artan Boriçi, humbi betejën...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Fizikani, profesori i talentuar i Universitetit të Tiranës, akademiku i asociuar Artan Boriçi, anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, u...

BM – Ministri i Shëndetësisë: AstraZeneca po shpëton mijëra jetë

LONDËR, 18 mars /ATSH-AFP/ - Vaksinat kundër COVID-19 të përdorura në Britaninë e Madhe po shpëtojnë mijëra jetë, theksoi ministri i Shëndetësisë Matt Hancock...

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur Agim Krajka/ Mesazhe ngushëllimi

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Kompozitori i njohur Agim Krajka u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme në moshën 83-vjeçare. Gjatë karrierës së tij të gjatë, Agim...

Humb jetën në Afganistan ushtaraku XH.J/ Ministria e Mbrojtjes: Po hetohet...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Ushtaraku Xh.J i Forcave të Armatosura të Shqipërisë ka humbur jetën në orën 22:40, ora lokale në Afganistan. Lajmi u bë i...

Ndërron jetë nga COVID-19 profesoresha e ekonomisë, Irena Bogdani/ Kushi: Gëzonte...

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të profesoreshë Irena Bogdanit, e cila...

Këshilla për një jetë të shëndetshme dhe të bukur

ROME, 30 tetor /ATSH/ - Një mënyrë jetese e ekuilibruar duhet të kalojë nëpër ushqime të shëndetshme, stërvitje, marrëdhënie të mira, buzëqeshje dhe produkte...

Vdes Winston Groom, autori i ”Forrest Gump”

ALABAMA, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Autori i romanit të njohur "Forrest Gump", mbi të cilin bazohet filmi hollivudian me protagonist Tom Hanks, ka ndërruar...

Ndahet nga jeta prof. Grigor Zoraqi, “mjeshtri” i analizave të ADN

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Profesor Grigor Zoraqi, bashkëpunëtor dhe anëtar i “Njësisë së Bioteknologjisë dhe Gjenetikës” pranë Akademisë së Shkencave, "mjeshtri" i analizave të ADN...

Ndërron jetë “Mjeshtri i madh” i këngës dibrane Qerim Sula

TIRANË, 31 maj/ATSH/ Këngëtari i njohur nga Dibra, Qerim Sula, ndërroi jetë sot në moshën 69-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Sula ishte...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA