Ballina Etiketimet Janar

Etiketim: janar

Shërbim shëndetësor afër vendbanimit/ Rreth 688 mijë vizita nga mjekët e...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Situata e krijuar për shkak të pandemisë së virusit Sars-Cov-2 ka rritur akoma më shumë impenjimin e stafit mjekësor në të...

NYT: Donald e Melania Trump mbajtën të fshehur… vaksinimin e bërë...

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Ish presidenti amerikan, Donald Trump dhe bashkëshortja Melania u vaksinuan kundër koronavirusit në janar, kur ishin ende në Shtëpinë...

Shpenzimet kapitale gjatë janarit llogariten 963 milionë lekë

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Shpenzimet kapitale, për muajin e parë të vitit 2021 kanë një realizim në masën 963 milionë lekë ose 142 % në...

Sigurimet/ Të ardhurat nga primet e shkruara u rritën me 9...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit në janar të këtij viti kapën vlerën mbi 1,500 milionë lekë, ose...

BSH: 11.4 miliardë lekë, kredia për ekonominë në muajin janar 

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Gjatë muajit janar 2021, kredia e re për ekonominë shënoi vlerën e 11.4 miliardë lekëve, bëri të ditur Banka e...

Rama: Dakordësi me Pfizer për nisjen e vaksinimit antiCOVID në janar....

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "në kushtet skajshmërisht të vështira si pasojë e kërkesës globale marramendëse dhe sasisë ende tejet...

SHBA – NOAA: Janari 2020 më i nxehti në 141 vite

UASHINGTON, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Muaji janar i vitit 2020 ishte më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në 141 vite, njoftuan sot shkencëtarët e...

RUSI – Janari i kaluar, më i nxehti në Moskë

MOSKË, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Janari i kaluar ishte janari më i nxehti në Moskë, njoftoi sot një autoritet shtetëror meteorologjik. “Temperatura mesatare ishte 0°C,...

LONDËR- Johnson: 2020-a vit fantastik për Britaninë e Madhe

LONDËR, 7 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri konservator, Boris Johnson pritet të paraqesë një projektligj për ligjvënësit britanikë ku kërkon të zyrtarizojë Brexit në fund...

Manastirliu: 26,147 fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ 26,147 fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes, mbështetjen financiare të qeverisë për çdo të porsalindur, që nga Janari 2019. Manastirliu e Shëndetësisë dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA