Ballina Etiketimet Investim

Etiketim: investim

BE: 20 miliardë euro investime për IA

BRUKSEL, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca Artificiale duhet të jetë antropocentrike, kjo është arsyeja pse ne jemi duke menduar për një investim prej mbi...

Microsoft njofton investimin më të madh në Tajvan

UASHINGTON, 27 tetor /ATSH-AA/ - Korporata amerikane Microsoft ka njoftuar investimin e saj më të madh në Tajvan pas mosmarrëveshjeve në marrëdhëniet tregtare SHBA-Kinë. Në...

Investimi prej 180 milionë lekë në Përroin e Zaranikës në Elbasan/...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Në Përroin e Zaranikës në Elbasan nuk ishte kryer një ndërhyrje me themel që prej viteve ’70, prandaj zona përreth përmbytej...

Elbasan/ Vijon puna për përmirësimin e infrastrukturës në lagjen “5 Maj”,...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Bashkia e Elbasanit po investon në infrastrukturën e brendshme të lagjes “5 Maj” nga ku do të përfitojnë 1 mijë banorë. Kryetari...

Financimet e BE-së, 2.4 milionë euro për rindërtimin e pikës kufitare...

https://www.facebook.com/eu.delegation.albania/videos/443979566575698/ TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Për të procesuar më shpejt kalimin e qytetarëve dhe mallrave midis Shqipërisë dhe Malit të Zi, Bashkimi Europian ka financuar...

BRUKSEL – KE: Tetë miliardë euro investime për teknologjinë

BRUKSEL, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Superkompjuterët mund të marrin së shpejti tetë miliardë euro (9,47 miliardë dollarë) nga Komisioni Europian, njoftoi sot organi ekzekutiv...

Pas investimeve në shkolla dhe rrugë, bashkia e Tiranës instalon rrjetin...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Bashkia e Tiranës po finalizon një tjetër investim të rëndësishëm, që përmirëson jetesën e qytetarëve. Banorët në Kodër Kamëz, më konkretisht në...

Depoja e barnave në QSUT/ Transformoi cilësinë dhe sigurinë, së shpejti...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Pas investimit të kryer në depon e barnave në QSUT, së shpejti do të nisë një tjetër investim i rëndësishëm për...

Përrenjas/ Nis ndërhyrja për rikonstruksionin e kopshtit, kushte komode për 188...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Bashkia e Përrenjasit ka nisur ndërhyrjen në kopshtin e vetëm publik duke u siguruar kushte 188 fëmijëve. Specialistët e bashkisë njoftuan se...

Investimi në Laç/ Transformim rrënjësor i shërbimeve për drejtuesit e mjeteve,...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama solli sot në vëmendje transformimin rrënjësor të shërbimit në DRSHTRR Laç, për drejtuesit e mjeteve të Lezhës, Rrëshenit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA