Ballina Etiketimet Investim

Etiketim: investim

Investim i shumëpritur/ Nis puna për rehabilitimin dhe zgjerimin e maternitetit...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Pas dëmtimeve nga tërmeti, ka nisur puna për rehabilitimin dhe zgjerimin e maternitetit "Mbretëresha Geraldinë" në Tiranë. Kryeministri Edi Rama ndau sot...

“Facebook” planifikon investime miliardadollarëshe në përmbajtjen informative

SAN FRANCISCO, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - Rrjeti social “Facebook” ka njoftuar se planifikon të investojë të paktën një miliard dollarë në përmbajtje informative gjatë...

FOTO-VIDEO-Merr formë spitali i ri Memorial i Fierit/ Qytetarët për ATSH-në:...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH-Arbi Fortuzi/ Vijon me ritëm të lartë puna për ndërtimin e spitalit të ri të Fierit, i cili pritet të jetë gati...

Brenda pak javësh nis puna për rikonstruksionin e segmentit Peshkëpi–Selenicë

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ Deputeti i qarkut Vlorë, Damian Gjiknuri bëri të ditur sot se “Fondi Shqiptar i Zhvillimit miratoi financimin dhe shpalli garën për...

Brenda vitit 2021, 200 zona rurale dhe 55 zona urbane të...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Brenda vitit 2021 objektivi i qeverisë është të ketë 200 zona rurale dhe 55 zona urbane të furnizuara me ujë të...

Kushte më të mira pune për zjarrfikësit në Berat/ Paketa e...

TIRANË, 23 janar/ATSH-Maela Marini/ "Në Berat po vijon puna për projektet dhe investimet e nisura që nuk u ndalën as në pandemi", deklaroi sot...

Fushë kompostimi në Cërrik/ Klosi: Mbetjet që do të trajtohen në...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Landfilli i ri për mbetjet organike në bashkinë Cërrik është drejt përfundimit. Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, përfaqësuesja e Ambasadës gjermane, Judith...

PEKIN – BE dhe Kina në prag të një marrëveshjeje gjigante...

PEKIN, 18 dhjetor /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian dhe Kina mund të finalizojnë një marrëveshje gjigante investimesh në ditët në vijim, deklaroi presidenti i një...

Investim prej 8 miliardë lekësh për ujin e pijshëm në zonën...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Një investim prej 8 miliardë lekësh do të përmirësojë furnizimin me ujë të pijshëm për zonën bregdetare të njësisë administrative Shënkoll,...

BE: 20 miliardë euro investime për IA

BRUKSEL, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca Artificiale duhet të jetë antropocentrike, kjo është arsyeja pse ne jemi duke menduar për një investim prej mbi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA