Ballina Etiketimet Infrastrukture

Etiketim: infrastrukture

Nga tuneli i Llogorasë te porti i Durrësit/ Investimet e reja...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/  Kryeministri Edi Rama, gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët në Berat, u shpreh se e ardhmja pritet të jetë shumë e mirë,...

Plani ekonomik i PD-së/ Nuk i përgjigjet pyetjes se nga vijnë...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ "Plani ekonomik i Partisë Demokratike nuk i përgjigjet pyetjes “A” të ekonomistëve, nga do të vijnë paratë? Po...

Moti i keq/ Çuçi në Gjirokastër: Strukturat lokale të bashkisë janë...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ishte sot në Golem të Gjirokastrës ku pa nga afër gjendjen e krijuar së fundi...

Zero detyrime të prapambetura ndaj kompanive që operojnë në infrastrukturën rrugore 

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku u shpreh sot qeveria ka 0 detyrime të prapambetura ndaj kompanive që operojnë...

OTAVA – Trudeau: Investime për krijimin e vendeve të reja pune

OTAVA, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Kanadaja do të investojë 10 miliardë dollarë (6,4 miliardë euro) në projekte infrastrukture për përshpejtimin e tranzicionit të saj...

Kontrata e rrugës Tiranë-Elbasan u lidh kur qeveriste PD/ Sot sulmon...

TIRANË, 7 shtator/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë reagoi sot ndaj akuzave të Partisë Demokratike mbi kontratën e ndërtimit të rrugës Tiranë – Elbasan. Përmes...

Plazhi i Potamit, kristal pas sistemimit përfundimtar të kanalizimeve/ S’ka krahasim...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/384597149200842/ TIRANË, 19 gusht /ATSH/ - Plazhi i Potamit, një nga perlat e bregdetit jonian ka pësuar një transformim rrënjësor falë investimeve  infrastrukturore në sektorin...

Investimet në infrastrukturë/ Braçe reagon ndaj Berishës: Lekët i kemi paguar...

TIRANË, 12 gusht /ATSH/ Zv.kryeministri Erion Braçe reagoi sot ndaj deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me investimet në infrastrukturë. “Qenka revoltuar Salhiu. I...

Gramsh/ Nisin punimet për sistemimin e Unazës pas kërkesës së banorëve

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Gramshit, Klodian Taçe lajmëroi sot nisjen e punimeve për sistemimin e Unazës, pas amortizimit dhe kërkesës së...

Investimet infrastrukturore në zonat rurale në Berat/ Përfundon rruga e fshatit...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Në Berat po vijojnë me intensitetet punimet për implementimin e programit të mirëmbajtjes së rrjetit rrugor në zonat rurale. Kryetari i bashkisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA