Ballina Etiketimet Informacione

Etiketim: informacione

Twitter shënjestron keqinformimet e postuara në platformat e tij për vaksinat

KALIFORNI, 2 mars /ATSH-DPA/ - Kompania Twitter deklaroi se filloi të shënjestronte keqinformimet mbi e vaksinat të postuara në platformat e tij duke etiketuar...

ARMENI – Një i arrestuar për një fake news për kryeministrin...

EREVAN, 6 janar /ATSH-AFP/ - Një armen, që administronte një faqe në Facebook duke shpërndarë informacione të rreme, u arrestua pas publikimit të një...

SHBA – Rrjetet sociale shumë kontroll mbi informacionet për amerikanët

SAN FRANÇISKO, 3 tetor /ATSH-AFP/ - Pjesa më e madhe e amerikanëve thekson se rrjetet sociale kanë shumë kontroll mbi informacionet që ata duan,...

SHBA – Departamenti i Drejtësisë i kërkon Google informacione nga hetimet...

SAN FRANÇISKO, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Departamenti amerikan i Drejtësisë i kërkoi Google t’i sigurojë dokumente nga hetimet e kaluara, në kuadër të një...

HAGË – Dalin në dritë informacione të reja për rrëzimin e...

HAGË, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Ekipi i përbashkët investigativ (JIT) i cili po heton për rrëzimin e avionit MH17 në hapësirën ajrore të Ukrainës...

NJU JORK – Google 4,7 miliardë dollarë fitime nga lajmet

NJU JORK, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Kompania Google ka arritur të fitojë 4,7 miliardë dollarë në vitin 2018 falë lajmeve. ''Nga këto fonde edhe gazetarët...

SHBA – Facebook fshin lajmet e rreme që nxisin dhunë

MENLO PARK, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Facebook do të fshijë informacionet e rreme të postuara në rrjet dhe që mund të nxisin dhunë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA