Ballina Etiketimet Indi

Etiketim: indi

SOFT NEWS – Mur prej tre milionë grash për të protestuar...

NJU DELHI, 2 janar /ATSH-ANSA/ - Një zinxhir me gra, i gjatë prej 620 kilometrash, në mbështetje të barazisë gjinore. Ky mur njerëzor u krijua...

SOFT NEWS – A dëshironi një pjatë mi(sh)?

NJU DELHI, 2 janar /ATSH-AFP/ - Çdo fundvit në një treg në verilindje të Indisë, miu përbën një pjatë kryesore dhe një të ardhur...

NJU DELHI – India dërgon në hapësirë një mision me tre...

NJU DELHI, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - India do të dërgojë një ekuipazh me tre astronautë në hapësirë deri në 2022, njoftoi sot qeveria. Këshilli i...

INDI – Të paktën 13 të vdekur në një aksident rrugor 

NJU DELHI, 8 dhjetor /ATSH-AFP/ - Trembëdhjetë persona vdiqën sot në një aksident rrugor në provincën indiane të Kashmirit, automjeti me të cilin udhëtonin...

FOKUS – Ndotja e ajrit në Nju Delhi shkurton 10 vite...

NJU DELHI, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Një banor i kryeqytetit indian, Nju Delhi humbet mesatarisht 10 vite jetë për shkak të ndotjes së ajrit,...

NJU DELHI – India përuron statujën më të lartë në botë

NJU DELHI, 31 tetor /ATSH-AFP/ - India përuroi sot, nën masa të larta sigurie, nga frika e protestave të komuniteteve lokale, statujën më të...

INDI – Të paktën 50 të vdekur në një aksident hekurudhor

NJU DELHI, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Të paktën 50 persona raportohen të vdekur në Indi pasi një tren mori përpara turmën e besimtarëve të...

SOFT NEWS – Pezullohet sepse i la timonin… majmunit!

NJU DELHI, 8 tetor /ATSH-DPA/ - Një shofer indian autobusi është pezulluar nga detyra, pasi lejoi një majmun që të ngiste mjetin e tij...

RUSI – Kremlini: Moska finalizon kontratën e shitjes në Indi të...

MOSKË, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Moska dhe Nju Delhi do të finalizojnë shitjen e sistemeve të mbrojtjes kundërajrore ruse S-400 me rastin e vizitës...

ISLAMABAD – Pakistani i kërkon Indisë ringjalljen e dialogut të paqes

ISLAMABAD, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Kryeministri pakistanez, Imran Khan po kërkon ringjalljen e dialogut me Indinë, një dekadë pasi bisedimet e paqes midis dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA