Ballina Etiketimet Ibrahimaj

Etiketim: Ibrahimaj

Fuqizim i mekanizmit parandalues në pastrimin e parave dhe financimin e...

TIRANË 2 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se ligji për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të...

Ibrahimaj: Reduktimi i TVSH-së nuk sjell ulje të çmimeve

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se përjashtimet dhe normat e reduktuara të TVSH-së nuk arrijnë në përfitime...

Ibrahimaj: Investimet publike 6.4% e PBB-së, Paketa Fiskale nxit sektorët prioritarë

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot gjatë vitit 2022 investimet publike janë planifikuar në masën 6.4 % të...

Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për njohjen e sigurimeve shoqërore

TIRANË, 24 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Shqipëria dhe Kosova do të nënshkruajnë të premten në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive marrëveshjen për "Njohjen e periudhave...

Ibrahimaj: Borxhi publik u përkthye në rritje ekonomike

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj debatoi sot me opozitën në seancën plenare të Kuvendit, ku prej dy ditësh po...

Garanci sovrane 1 miliard lekë për manifakturën dhe sipërmarrjen

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha se buxheti i vitit 2022 alokon 3.3 % të PBB, për mbështetjen...

Komisioni i Integrimit miraton ndryshimet për TVSH dhe akcizën

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Komisioni për Integrimin Evropian miratoi ndryshimet në dy prej ligjeve të paketës fiskale që do të zbatohet përgjatë vitit 2022, në...

Të ardhurat në buxhet në 2022-shin, rritje me 7.8 %

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se të ardhurat në buxhet për vitin 2022 parashikohet të rriten me...

Ndryshimet në buxhet, Ibrahimaj: Përballimi i krizës energjetike dhe Eurobondi

  TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj prezantoi në seancën e sotme plenare Aktin Normativ që parashikon rishikimin e buxhetit 2021. Ministrja...

Ulje e pagesës për 13 kontrata koncesionare

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se në projektbuxhetin për vitin 2022 nuk është cenuar ligji i buxhetit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA