Ballina Etiketimet Ibrahimaj

Etiketim: Ibrahimaj

Mbledhja e parë KLP-KLGJ, Ibrahimaj: Instrumente për të zbutur pasojat e...

TIRANË 29 dhjetor/ATSH-I.Vata/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë zhvilluar sot një mbledhje të përbashkët për të diskutuar rreth...

Ibrahimaj: Lehtësim i procedurave dhe ulje tarifash në dogana

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot nisma "Ballkani i Hapur" do t'i shërbejë rritjes së bashkëpunimit ekonomik mes...

Rritja ekonomike në 2021 -shin mbi 7.8 %

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se ekonomia shqiptare i bëri ballë krizës së shkaktuar nga pandemia që...

UNFPA Albania, marrëveshje bashkëpunimi me 6 kompani shqiptare

TIRANË 18 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se marrëveshjet e bashkëpunimit që u firmosën ndërmjet UNFPA Albania dhe...

Përfaqësues të Sindikatës së Fermerëve takim me Krifcën dhe Ibrahimaj: Bashkë...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, bashkë me ministren e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, u takuan ditën...

Kategorizohen ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, përfitimet nga buxheti

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Qeveria miratoi sot disa projektligje të rëndësishme në fushën e ekonomisë dhe financës. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha...

Pensionistët dhe kategoritë sociale, 40 milionë USD për shpërblimet e Fundvitit

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, tha se në mbledhjen e qeverisë u miratua sot projektvendimi për shpërblimet e...

Ibrahimaj: Rritja ekonomike e pritshme, 7.8 % për vitin 2021

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj prezantoi sot në komisionin parlamentar për Ekonominë dhe Financat Aktin Normativ “Për disa...

Ibrahimaj: Presidenti e lexon gabim “Buxhetin 2022”

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka reaguar pas deklaratave të presidentit Ilir Meta lidhur me “Buxhetin 2022”, të cilin...

Partneriteti me biznesin, kyç për suksesin e politikave të MFE

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të shoqatës Bashkimi i Prodhuesve Shqiptarë. Ministrja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA