Ballina Etiketimet Hysi

Etiketim: Hysi

Hysi: Forcim i masave ndaj atyre që abuzojnë me ligjin dhe...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Zëvendëskryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi u bëri thirrje gjithë gjyqtarëve dhe prokurorëve si dhe organeve që menaxhojnë zgjedhjet në Shqipëri të ...

“Vrasja e të riut Klodian Rasha është në hetim nga Prokuroria”/...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Nënkryetarja e Kuvendit dhe deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi deklaroi sot se vrasja e të riut Klodian Rasha është në...

Hysi: Të gjitha palët duhet të respektojmë rekomandimet e Komisionit të...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Komisioni i Vencias miratoi opinionin përfundimtar për ndryshimet kushtetuese dhe ato të kodit zgjedhor ku theksohet se ndryshimet e mësipërme janë...

Mblidhet Rrjeti Kombëtar për edukimin ligjor të publikut/ Hysi: Pjesë e...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Kuvendi zhvilloi sot takimin e radhës së Rrjetit Kombëtar për edukimin ligjor të publikut. Në fjalën e saj, zëvendëskryetarja e Kuvendit, Vasilika...

Ndryshimet në ligjin për mbrojtjen nga diskriminimi/ Mundësi organizatave të paraqesin...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi deklaroi sot se, me ndryshimet në ligjin “Për mbrojtjen nga diskriminimi” u mundëson organizatave të...

Dita Kombëtare e Drejtësisë/ Veprim konkret për të përshpejtuar vënien në...

TIRANË, 10 maj/ATSH/ Në Ditën Kombëtare të Drejtësisë, nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi kërkoi reflektim dhe veprim konkret për të përshpejtuar vënien në funksion...

Reforma Zgjedhore të përmbyllet brenda qershorit, opozita jashtëparlamentare të mos krijojë...

TIRANË, 2 maj/ATSH-Maela Marini/ Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi deklaroi sot se "ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk mund të lihen në minutë të fundit,...

COVID-10/ Hysi: Shtyrja e afatit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore bazohet...

TIRANË, 22 prill /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste Vasilika Hysi tha sot gjatë një interviste televizive se, "për shtyrjen e afatit të fatkeqësisë natyrore,...

Hysi: Mbështetja për familjet në nevojë, është shprehje e humanizmit

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi deklaron se ofrimi i mbështetjes nga banorë të njësisë administrative nr. 2 dhe aktivistë për...

Hysi: Amnisti për detyrimet e prapambetura të energjisë për familjet në...

TIRANË, 2 mars/ATSH-Maela Marini/ Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi kërkoi sot "amnisti për detyrimet e prapambetura të energjisë për familjet në nevojë". Në fjalën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA