Ballina Etiketimet Humbje

Etiketim: humbje

DAMASK – Kurdët sirianë shpallin fitoren përfundimtare kundër ISIS-it

DAMASK, 23 mars /ATSH-DPA/ - Luftëtarët kurdë sirianë, aleatë të amerikanëve kanë fituar përfundimisht kundër ISIS-it, pasi morën bastionin e fundit të grupit militant...

Shqipëria i fillon me humbje eliminatoret e Euro 2020

SHKODËR, 22 mars /ATSH/ - Shqipëria humbi sot në mbrëmje ndeshjen e parë kundër Turqisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020, grupi H,...

FOKUS – BM humb 57 miliardë euro me Brexit pa marrëveshje

PARIS, 21 mars /ATSH-AFP/ - Në rast të një Brexit-i pa marrëveshje, Britanie e Madhe do të humbë 57,3 miliardë euro në vit, ose...

Humbja e pasaportave në Greqi-MEPJ: Procedura hetimore dhe administrative për përgjegjësit

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ - Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme reagoi sot lidhur me rastin e bllokimit të pasaportave shqiptare në Kakavijë dhe...

Sektori i energjisë, për herë të parë humbjet zbritën në 23,9%

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/722381321472389/ TIRANË, 6 nëntor/ATSH/- Në sektorin e energjisë elektrike vazhdon ecuria pozitive, ku për herë të parë në Shqipëri humbjet kanë zbritur në 23,9%. Treguesit e...

GJENEVË – OKB: Humbjet ekonomike të lidhura me katastrofat klimatike

GJENEVË, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Humbjet e drejtpërdrejta ekonomike nga katastrofat natyrore të regjistruara gjatë 20 viteve të fundit kanë qenë 2,5 herë më...

PEKIN – Miliarderët kinezë humbje të mëdha nga lufta tregtare 

PEKIN, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Për multimiliarderët kinezë kanë ardhur kohë të vështira. Ata po zbresin nga maja e podiumit në sfondin e luftës...

HAVANA –  Embargoja amerikane i ka shkaktuar Kubës një humbje prej...

HAVANA, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Embargoja e SHBA-së i ka shkaktuar një humbje prej 4,321 miliardë dollarë Kubës mes periudhës prill 2017 dhe marsit...

Energjia elektrike, rënie me 7.6 % e humbjeve në rrjet

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Humbjet në rrjet të energjisë elektrike kanë shënuar rënie me 7,6 % gjatë tremujorit të dytë të vitit 2018. Në publikimin e bilancit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA