Ballina Etiketimet Humbje

Etiketim: humbje

FUTBOLL – Reali i Madridid humbi mbi 100 milionë euro për...

MADRID, 3 dhjetor /ATSH-AA/ - Gjiganti spanjoll i futbollit, Reali i Madridit ka humbur më shumë se 100 milionë euro (120 milionë dollarë) të...

COVID-19 – Turizmi malor humbje prej 70%

ROMË, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - COVID-19 rrezikon që turizmi malor dimëror të regjistrojë humbje prej 70,2% të të ardhurave, që në sezonet e fundit...

“Emirates” humb 3,4 miliardë dollarë, për herë të parë në 30...

DUBAI, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore ''Emirates'' njoftoi sot humbje gjysmë vjetore prej 3,4 miliardë dollarësh (rreth 2,9 miliardë euro), për herë të...

Gjitarët dhe zogjtë do të humbin 1/4 e habitatit të tyre...

LONDËR, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Nga gjitarët te zogjtë dhe amfibët, shumë specie në të gjithë botën tashmë kanë parë që 18% e habitatit...

GJERMANI – ”Lufthansa” humbje më të madhe nga sa pritej prej...

BERLIN, 5 nëntor /ATSH-DPA/- Transportuesi gjerman ''Lufthansa'' pësoi një humbje më të madhe nga sa pritej në tremujorin e tretë pas një rënie të...

Air France-KLM 1,6 miliardë euro humbje në TIII 2020

PARIS, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Air France-KLM njoftoi sot një humbje neto prej 1,6 miliardë euro në tremujorin e tretë me një trafik prej...

SHBA – “Boeing” raporton 466 milionë dollarë humbje në T3

NJU JORK, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Kompania ajrore amerikane “Boeing” raportoi sot një humbje prej 466 milionë dollarësh në tremujorin e tretë për shkak...

“American Airlines” miliarda dollarë humbje si pasojë e COVID-19

NJU JORK, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore "American Airlines", prekur nga rënia e shitjeve të biletave të avionit që prej fillimit të pandemisë,...

SPANJË – Turizmi miliarda euro humbje për shkak të pandemisë

MADRID, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Sektori i turizmit në Spanjë, destinacioni i dytë më i madh në botë, pritet të pësojë një humbje prej...

”EasyJet” humbja e parë vjetore historike nga COVID-19

LONDËR, 8 tetor /ATSH-AFP/ - Kompania ajrore britanike ''EasyJet'' pësoi humbjen e parë vjetore në 25 vjet të historisë dhe shqetësohet për muajt e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA