Ballina Etiketimet Hoti

Etiketim: Hoti

Balla uron Hotin dhe LDK-në: Të shfrytëzojmë të gjitha mundësitë në...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryetarin...

Katër zv.kryeministra dhe 16 ministra, ja kabineti i Hotit

PRISHTINE, 3 qershor /ATSH/ - Me 61 vota pro, 1 abstenim dhe 24 vota kundër deputetët e Kuvendit i thanë “po” qeverisë së re...

Kosovë/ LDK propozon Avdullah Hotin për kryeministër

​PRISHTINE, 23 prill/ATSH/- Avdullah Hoti do të jetë kandidat për kryeministër nga radhët e LDK-së në koalicionin me AAK-në, Nismën, AKR-në dhe minoritetet. Kështu bëri...

Kosovë – Projekt i ri për aktorin e madh Aleksandër Moisiu

Prishtinë, 6 prill/ATSH/.- Shkrimtari gjerman Rüdiger Schaper, që ka shkruar biografi për aktorin me origjinë shqiptare me famë botërore Aleksandër Moisiun, u prit sot...

Hoti: Seanca e jashtëzakonshme për shtetasit turq të mbahet nesër

PRISHTINË, 3 Prill/ATSH/.- Kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, theksoi se "sot në orën 11:00 duhej të mbahej seanca...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA