Ballina Etiketimet Hapje

Etiketim: hapje

Rihapet Taj Mahal

NJU DELHI, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Një nga atraksionet turistike të Indisë, Taj Mahal, pritet të rihapet pas më shumë se gjashtë muaj mbylljeje,...

SIDNEJ – Australia shtyn hapjen e kufijve

SIDNEJ, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Australia ka njoftuar se do të shtrijë kufizimet e saj për hyrjen në vend për të paktën tre muaj...

BRITANI E MADHE – Johnson: Hapja e të gjitha shkollave një...

LONDËR, 9 gusht /ATSH-DPA/ - Hapja e të gjitha shkollave të Britanisë së Madhe nga bllokimi i koronavirusit është një përparësi kombëtare, deklaroi sot...

DUBLIN – Irlanda paraqet planin për hapjen e shkollave

DUBLIN, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Shkollat ​​do të rihapen në fund të gushtit në Irlandë, e cila po del nga mbyllja e dekretuar për...

AUSTRALI – Kuinslend hap kufijtë e brendshëm pas një bllokade 15-javore

KUINSLEND, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Shteti i tretë më i populluar i Australisë, Kuinslendi, hapi kufijtë e tij të brendshëm pas një bllokade 15-javore,...

FOKUS – Europa fillon hapjen për sezonin turistik

AUSHVIC, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Sot muzeu i kampit të përqendrimit të Aushvic-Birkenau priti vizitorë të rinj në Poloni, kinematë dhe ngjarjet kulturore kanë...

SOFT NEWS – Rihapen pub-et, esenca e përditshmërisë irlandeze

DUBLIN, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Birra po rrjedh sërish në pub-et e Irlandës, autorizuar për të rihapur portat e tyre, pas 15 javëve mbyllje...

ATHINË – Greqia drejt heqjes së plotë të kufizimeve, hap pikat...

ATHINE, 29 qershor /ATSH-ANA/ - Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas deklaroi sot se "nga 1 korriku, ne do të bëjmë hapin përfundimtar për...

EGJIPT – Rihapen xhamitë si pjesë e lehtësimit të masave

KAJRO, 27 qershor /ATSH-DPA/ - Egjipti rihapi sot xhamitë, pas një mbylljeje tremujore si pasojë e lehtësimit të kufizimeve nga shpërthimi i koronavirusit. Qeveria lejoi...

Komiteti i Ekspertëve vendos rihapjen e transportit publik/ Rregulla strikte, maska...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri sot të ditur planin për vijimin e përballimit të situatës së COVID-19...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA