Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: greqi

FOKUS – Varvitsiotis & Varhelyi: BE-ja të jetë e besueshme në...

ATHINË, 22 shtator /ATSH-MIA/ - Bashkimi Evropian duhet të jetë konsekuent dhe i besueshëm në detyrimet ndaj Ballkanit Perëndimor dhe Greqia është e gatshme...

COVID-19 – Greqia rekomandon dozën përforcuese për mbi 60-vjeçarët

ATHINË, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Autoritetet shëndetësore greke rekomanduan injektimin e një doze përforcuese të vaksinës antiCOVID-19 për personat mbi 60 vjeç, përballë një...

Dyfishohen eksportet drejt Greqisë, importet me ritme më të ngadalta

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Eksportet drejt Greqisë u dyfishuan gjatë periudhës janar-korrik të këtij viti, ndërsa importet shënuan ritme më të ngadalta rritjeje. Sipas raportit të...

ATHINE- Greqi, shfaqet varianti “Mu” i COVID-19

AHINE, 3 shtator /ATSH-AA/ Në Greqi është shfaqur varianti "Mu" i koronavirusit të ri (COVID-19) i cili është shfaqur për herë të parë në...

Ylli grek i tenisit Tsitsipas kualifikohet në raundin e tretë të...

ATHINE, 2 shtator /ATSH-AA/- Tenisti grek Stefanos Tsitsipas fitoi 3:1 ndaj Adrian Mannarino për t'u kualifikuar sot në raundin e tretë të US Open. Numri...

GREQI – Vaksinimi kundër COVID-19 i detyrueshëm për punonjësit e shëndetësisë

ATHINË, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Qeveria greke pritet të zbatojë të mërkurën masën e vaksinimit të detyrueshëm kundër COVID-19 për këdo që punon në...

GREQI – Mitsotakis: Mund të ishte bërë më shumë në luftën...

ATHINË, 25 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis pranoi sot se mund të ishte bërë më shumë për të luftuar zjarret që shkatërruan...

GREQI- Të paktën 27 zjarre kanë shpërthyer në Greqi në 24...

ATHINË, 25 gusht /ATSH-ANA/- Njëzet e shtatë zjarre kanë shpërthyer në Greqi në 24 orët e fundit, ku shumica u trajtuan menjëherë pas shpërthimit,...

GJERMANI – RKI: Ishujt turistikë grekë zona me rrezik të lartë...

BERLIN, 25 gusht /ATSH-AA/ - Gjermania ka renditur pjesë të Greqisë, përfshirë ishujt turistikë, si zona me rrezik të lartë për COVID-19, për shkak...

COVID-19/ Kikilias njofton masa të reja mbi pandeminë

ATHINË, 24 gusht /ATSH- ANA/- Qeveria ka një detyrim të sigurojë kalimin më të qetë dhe më të sigurt të mundshëm në normalitet pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA