Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: greqi

GREQI – Zgjaten kufizimet antiCovid-19

ATHINË, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Greqia njoftoi sot kufizimi i përgjithshëm i vendit do të zgjatej sërish me një javë, deri më 14 dhjetor,...

BRUKSEL – Stoltenberg: NATO e angazhuar për uljen e tensioneve mes...

BRUKSEL, 2 dhjetor /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Aleanca është e angazhuar për të forcuar më tej mekanizmin...

COVID-19 – Greqia zgjat kufizimet e udhëtimit

ATHINË, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Greqia vendosi zgjatjen e kufizimet e saj kundrejt udhëtarëve vendas dhe ndërkombëtarë, me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme...

GREQI – 2 013 raste me COVID-19 dhe 101 viktima në...

ATHINË, 27 nëntor /ATSH-ANA/ - Autoritetet shëndetësore njoftuan sot se pavarësisht një rënieje në normat ditore të infektimeve në dy qytetet më të mëdha...

GREQI – Masat kundër Covid-19 deri më 7 dhjetor

ATHINË, 26 nëntor /ATSH-ANA/ - Ka disa shenja të para të zvogëlimit të numrit të rasteve të koronavirusit, deklaroi sot zëdhënësi i qeverisë greke,...

COVID-19 rikthen mjekët deputetë në shërbim të pacientëve në spitale

ATHINË, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Më shumë se 20 mjekë grekë, që shërbejnë gjithashtu si deputetë, u zotuan sot të punonin në spitale, për...

COVID-19 – Tsipras: Sistemi shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij

ATHINË, 23 nëntor /ATSH-ANA/ - Sistemi kombëtar shëndetësor pothuajse ka arritur kufijtë e tij dhe ne duhet ta mbështesim atë në mënyrë thelbësore, duhet...

GREQI – Ulen infeksionet nga Covid-19, vendi nën kufizime të rrepta

ATHINË, 21 nëntor /ATSH-ANA/ - Greqia vendosi kufizime në pikat hyrëse tokësore që nga dita e djeshme, deklaroi zëvendësministri i Mbrojtjes Civile për Menaxhimin...

Covid-19 – Qeveria greke u kërkon ndihmë klinikave private për të...

SELANIK, 20 nëntor /ATSH-ANA/ - Qeveria greke u ka kërkuar dy klinikave private dhe stafeve të tyre në Selanik për të lehtësuar barrën mbi...

MEPJ: Greqia mbyll pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, pikat e...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme informoi sot mbi vendimin e qeverisë greke për të mbyllur nga dita e nesërme pikën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA