Ballina Etiketimet Globale

Etiketim: globale

KINË – Xi: Çështjet globale nuk mund të vendosen nga vetëm...

PEKIN, 20 prill /ATSH-ANSA/ - Presidenti kinez Xi Jinping hapi video-forumin BOAO për Azinë duke u kërkuar të gjitha vendeve të botës të bashkëpunojnë...

Ngrohja globale mund të kushtojë 30 trilionë dollarë

NJU JORK, 30 mars /ATSH-AA/ - Rezultatet e sondazhit të zhvilluar nga Instituti i Politikave të Universitetit të New York-ut me 738 ekonomistë që...

Ndryshimet klimatike kërcënojnë 60% të pyjeve europiane

FIRENCE, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Mushkëria e gjelbër e Europës është gjithnjë e më e ndjeshme, pasi ngrohja globale kërcënon më shumë se gjysmën...

PEKIN – Kina bashkohet me aleancën globale të vaksinave

PEKIN, 9 tetor /ATSH-DPA/ - Ministria e Jashtme kineze deklaroi se vendi i është bashkuar aleancës globale të vaksinave, COVAX, që synon të japë...

FRANCË – Bursat globale të tronditura pas rezultatit pozitiv për COVID-19...

PARIS, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Tregjet botërore të aksioneve u tronditën sot pas lajmit se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, rezultoi pozitiv për COVID-19,...

FRANCË – Bursat europiane sërish në rënie

PARIS, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Bursat europiane përfunduan sërish sot në vlera të ulëta, pas përparimit të tyre të rëndësishëm një ditë më parë,...

FRANCË – Tregjet botërore të aksioneve sërish në rënie të thellë

PARIS, 11 qershor /ATSH-AFP/- Tregjet europiane të aksioneve dhe Wall Street ranë me më shumë se 4%, të penalizuara nga pesimizmi në lidhje me...

FRANCË – Niveli i oqeaneve mund të rritet me 1,3 metra...

PARIS, 8 maj /ATSH-AFP/ - Niveli i oqeaneve mund të rritet me 1,3 metra deri në fund të shekullit, nëse ngrohja globale arrin 3,5...

FRANCË – Ekonomia botërore nën kërcënimin e një asfiksimi të ngadaltë

PARIS, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ Një asfiksim i ngadaltë i rritjes globale, nën efektin e tensioneve tregtare, dixhitalizimit dhe ndryshimit të klimës, që rrezikon të...

KLIMË – Një e treta e akullnajave në Himalaja do të...

ROMË, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - Të paktën një e treta e akullnajave të Himalajave janë të destinuara të zhduken deri në vitin 2100 edhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA