Ballina Etiketimet Gjyqtar

Etiketim: gjyqtar

Ndahet nga jeta Sazan Velçani, Duka: Një nga gjyqtarët më të...

TIRANË, 18 gusht /ATSH/ Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të ish-gjyqtarit, Sazan Velçani, i cili...

Mbylli dosjen e privatizimit të CEZ/ Eksperti ligjor i OSHEE kallëzon...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/-Eksperti ligjor i OSHEE, Romeo Kara ka kallëzuar në SPAK gjyqtarin Lazër Sallaku, i cili vendosi pushimin e hetimeve për dosjen...

FOKUS – GJK gjermane heton ish-gjyqtarët për të kaluarën naziste

KARLSRUHE, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjykata Kushtetuese e Gjermanisë po merr në shqyrtim të kaluarën e ish-gjyqtarëve, nëse ata kanë pasur ose jo lidhje...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit të Durrësit, Arben Vrioni

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë sot nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Arben Vrioni. Trupi gjykues që...

SHBA – Një gjyqtar federal bllokon sërish një dekret të Trump...

UASHINGTON, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Një gjyqtar federal i Uashingtonit bllokoi një ditë më parë një dekret të Donald Trump që kundërshton automatikisht kërkesat...

SOFT NEWS – Me pantallona të shkurtra në gjykatë… e përzënë!

TRIESTE, 27 korrik /ATSH-ANSA/ - U paraqit në sallën e gjyqit me pantallona të shkurtra dhe shapka me gisht, por gjykatësi i çështjes i...

U shkarkua nga Vetingu, dënohet ish-gjyqtari Admir Thanza

TIRANË, 31 maj/ATSH-A. Fortuzi/- Ish-gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza është dënuar me 18 muaj shërbim prove. Thanza i cili nuk kaloi Vetingun...

Vetingu, “skanohet” kreu i Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi dhe këshilltari...

IRANË, 8 janar /ATSH-A. Fortuzi/-Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zhvilluar të martën dy seanca dëgjimore. Fillimisht me Gentjan Jahjolli, këshilltar ligjor në Gjykatën...

Kreu i Gjykatës së Pukës, Izet Kadana në “sitën” e Vetingut

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi sot seancën dëgjimore me Kryetarin e Gjykatës së Pukës, Izet Kadana. Trupa gjykuese që ka...

SHBA – Një gjyqtar pezullon vendimin e Trump për migrantët ilegalë

UASHINGTON, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Një gjyqtar amerikan bllokoi përkohësisht sot një vendim të administratës Trump që kundërshtonte mundësinë e kërkesës për azil ndaj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA