Ballina Etiketimet Gjykata Kushtetuese

Etiketim: Gjykata Kushtetuese

Forcimi i kapaciteteve të Gjykatës/ Prezenca e OSBE-së dhe Gjykata Kushtetuese...

TIRANË, 14 prill /ATSH/ Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco dhe kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, Vitore Tusha...

Rrëzimi i kërkesës së KLSH/ Meta, shkresë Gjykatës Kushtetuese

TIRANË, 6 prill /ATSH/ Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e...

Funksionaliteti i Gjykatës Kushtetuese/ Shqipëria plotësoi kushtin kryesor për Konferencën e...

TIRANË, 1 janar /ATSH/ -Pas emërimit të 7 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese në fund të vitit 2020, duke e bërë funksionale këtë gjykatë, plotësohet...

Duka: Gjykata Kushtetuese ka përballë sfida të mëdha

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka deklaroi sot se, Gjykata Kushtetuese ka përballë sfida të mëdha.. “Të gjithë shqiptarët prisnin...

Anëtarja e shtatë e Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtja betohet në Presidencë

TIRANË, 29 dhjetor /ATSH/ Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit të anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese, Sonila...

“Gjykata Kushtetuese tani është funksionale”/ Soreca: Arritje e konsiderueshme për Shqipërinë...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca deklaroi sot se betimi përpara Presidentit të anëtarit të...

Meta: Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese çështje thelbësore

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot nga Elbasani se, bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese nuk ka përfunduar. “Gjykata Kushtetuese ka...

Emërimi i anëtarit të 6-të në Gjykatën Kushtetuese/ Kryenegociatori Mazi: Shqipëria...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Kryenegociatori për anëtarësimin në BE, Zef Mazi deklaroi sot se, tashmë, me emërimin e anëtarit të gjashtë të Gjykatës Kushtetuese,...

Betohet përpara Presidentit, anëtari i 6-të i Gjykatës Kushtetuese, Përparim Kalo

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit para Presidentit të Republikës, Ilir Meta të anëtarit...

KED i dërgon Presidentit dy kandidatura për anëtarin e 6 të...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), miratoi sot renditjen përfundimtare të dy kandidatëve për vendin vakant të anëtarit të 6-të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA