Ballina Etiketimet Gjykata e larte

Etiketim: gjykata e larte

Gjykata e Lartë me 7 anëtarë/ Kim: Reforma në Drejtësi po...

TIRANË, 19 mars /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, vlerësoi sot dekretimin e 4 anëtarëve të rinj të Gjykatës së...

Emërimi i 4 anëtarëve të rinj/ Gjykata e Lartë: Besimplotë se...

TIRANË, 19 mars /ATSH/- Gjykata e Lartë i uroi sot mirëseardhjen 4 gjyqtarëve të rinj të dekretuar nga Presidenti i Republikës. “Gjykata e Lartë e...

Gjykata e Lartë me 7 anëtarë/ Soreca: E rëndësishme të procedohet...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ambasadori i Delegacionit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca vlerësoi sot dekretimin e 4 anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë, nga...

Përshpejtimi i Vetingut për kandidaturat e Gjykatës së Lartë/ Takim koordinues...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Funksionimi i Gjykatës së Lartë është thelbësor për vijimin e procesit të integrimit të Shqipërisë në BE Kryetarja e Këshillit të...

Soreca takon kreun e KLGJ-së: Plotësimi i pozicioneve të mbetura të...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ “Plotësimi i pozicioneve të mbetura të Gjykatës së Lartë mbetet një përparësi kryesore”. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca...

Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë/ Meta letër...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë sot pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të...

“SHBA do vazhdojë të mbështesë Reformën në Drejtësi”/ Kim apel...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim u kërkoi sot anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor që...

Bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë/ Meta pret...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Ripërtëritja dhe bërja funksionale sa më parë e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë ishin në qendër të takimit mes Presidentit...

18.114 çështje civile në pritje për t’u shqyrtuar në Gjykatën e...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Në Gjykatën e Lartë janë në pritje për t’u shqyrtuar 18.114 çështje civile. Kolegji Civil i Gjykatës së Lartë, njoftoi sot se,...

Gjykata e Lartë nis punën/ Ambasadorja Kim: Thelbësore për zbatimin e...

TIRANË, 8 maj/ATSH/ “Gjykatë e Lartë funksionale është thelbësore për zbatimin e Reformës në Drejtësi”. Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA