Ballina Etiketimet Farage

Etiketim: farage

Farage protestë kundër lockdown me 20… manifestues!

LONDËR, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Nigel Farage i partisë ''Brexit'' zhvilloi një protestë të vogël kundër bllokimit në Londër, me rastin e përkujtimeve për...

BM – Farage: Kurrë nuk do të kthehemi në BE

LONDËR, 31 janar /ATSH-ANSA/ - Sapo të largohemi nga BE, nuk do të kthehemi më kurrë te ajo, erdhi koha për të festuar, deklaroi...

BM – Farage ndihmon Johnson, konservatorët plus 14%

LONDËR, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ - Vendimi i partisë ''Brexit'' të Nigel Farage për të mos bërë konkurrencë me të djathtën e konservatorëve të Boris...

FOKUS – Farage në rënie të lirë, sulmon familjen mbretërore

ROMË, 12 gusht /ATSH-ANSA/ - Lideri i partisë britanike ''Brexit'', Nigel Farage sulmoi si asnjëherë tjetër familjen mbretërore britanike në një konferencë ndërkombëtare të...

BM – Farage: Edhe ”Brexit” për çështjen Brexit

LONDËR, 7 qershor /ATSH-ANSA/- Kreu i partisë së re britanike ''Brexit'', Nigel Farage bëri një vizitë surprizë sot në Downing Street për të dorëzuar...

BM – Farage: Nuk bashkohem me Salvinin dhe Le Pen

LONDËR, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - Deputeti britanik euroskeptik, Nigel Farage deklaroi nuk do të bashkohej me grupimin politik të udhëhequr nga Matteo Salvini dhe...

BM- Farage: Kërkoj të jem në një grup me L5Y në...

LONDËR, 30 maj /ATSH-ANSA/ - U takuam me përfaqësuesit e partisë italiane L5Y dhe patëm një takim shumë miqësor, edhe pse kemi probleme të...

BM – Farage: Tani fillojmë punën për fitoren e parlamentareve

LONDËR, 27 maj /ATSH-ANSA/ - Puna fillon sot, theksoi kreu i partisë ''Brexit'', Nigel Farage në BBC mbi  kandidaturën e partisë së tij në...

ZGJEDHJE PE – ”Brexit” dominon mbi dy partitë e mëdha

LONDËR, 27 maj /ATSH-DPA/ - Partia e re e Nigel Farage ''Brexit'' triumfoi në zgjedhjet për PE, ndërkohë që konservatorët dhe laburistët pësuan humbje...

BM – Partia ”Brexit” rritet në prag të zgjedhjeve europiane

LONDËR, 3 maj /ATSH-ANSA/- Partia ''Brexit'' e liderit Nigel Farage vazhdon të rritet  përpara zgjedhjeve europiane të fundit të muajit, ku Britania e Madhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA