BM – Farage: Kurrë nuk do të kthehemi në BE

LONDËR, 31 janar /ATSH-ANSA/ – Sapo të largohemi nga BE, nuk do të kthehemi më kurrë te ajo, erdhi koha për të festuar, deklaroi Nigel Farage, kreu i partisë ”Brexit”.

“Sonte nuk shënojmë fundin, por fillimin e një momenti agimi. Është koha që Britania e Madhe dhe populli britanik të bashkohen për të shkuar përtej’’, kishte theksuar më parë kryeministri Johnson.

“Puna jonë si qeveri, puna ime, është që ta ribashkojmë këtë vend dhe ta çojmë përpara. Gjëja më e rëndësishme për të thënë është se kjo natë nuk shënon një fund, por një fillim’’, shtoi kryeministri./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.