Ballina Etiketimet Brexit

Etiketim: brexit

HAGË – Rutte: Holanda portë hyrëse e BE-së për SHBA-në në...

HAGË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Holanda kërkon të jetë "portë hyrëse" e presidentit amerikan, Joe Biden drejt Europës pas largimit të Britanisë së Madhe...

Nga Sting te Elton John: Europa zonë e ndaluar për ne...

LONDËR, 21 janar /ATSH-DPA/ - Janë Sting, Elton John, Ed Sheeran, Liam Gallagher, Radiohead, Bob Geldof, Queen's Brian May, Robert Plant i ''Led Zeppelin'',...

BREXIT – Rreth 170 miliardë euro të zhvendosura në Francë në...

PARIS, 19 janar /ATSH-AFP/ - Rreth 2 500 punonjës dhe të paktën 170 miliardë euro pasuri janë zhvendosur tashmë në Francë në fund të...

FOKUS – Kompanitë britanike të tronditura nga rregullat postBrexit

LONDËR, 14 janar /ATSH-AFP/ - Tashmë të goditura nga pandemia, linjat ajrore në Britaninë e Madhe duhet të mësojnë të jetojnë me rregullat e...

LONDËR – Johnson kundër referendumit për pavarësinë e Skocisë

LONDËR, 3 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson rikonfirmoi sot kundërshtimin e tij për një referendum tjetër për pavarësinë e Skocisë, dëshiruar shumë...

FOKUS – Përpjekjet e fundit për një marrëveshje postBrexit BE-BM

BRUKSEL, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Përpjekjet tregtare mes Londrës dhe Brukselit vazhdojnë edhe sot pas një nate të gjatë bisedimesh të përqendruara mbi peshkimin,...

BE: Të interesuarit për postBrexit edhe mund… të flenë?!

BRUKSEL, 24 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Negociatat mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për marrëdhëniet e tyre tregtare postBrexit, të cilat kanë rezultuar shumë...

BRUKSEL – Marrëveshja postBrexit nën kërcënimin e një dështimi mbi peshkimin

BRUKSEL, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Britanikët dhe Europianët rifilluan sot negociatat për arritjen e një marrëveshjeje postBrexit, 10 ditë nga nga data përfundimtare, me...

LONDËR – Johnson: Porta jonë është e hapur, por negociatat postBrexit...

LONDËR, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson i gjykoi të vështira negociatat postBrexit me Bashkimin Europian dhe deklaroi se priste lëshime nga...

BRUKSEL – Barnier: Çasti i së vërtetës për marrëveshjen postBrexit

BRUKSEL, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Negociatori i Bashkimit Europian, Michel Barnier theksoi sot se diskutimet mes Brukselit dhe Londrës për marrëdhënien e tyre të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA