Ballina Etiketimet Evrope

Etiketim: evrope

Viti 2022 nis mbarë për lojtarët e Kombëtares, shënojnë Balliu e...

TIRANË, 10 janar /ATSH/ Viti 2022 ka nisur i mbarë për një pjesë të lojtarëve të Kombëtares, të cilët përveç se kanë pasur minuta...

Fundjava kuqezi, legjionarët shënojnë

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ Futbollistët shqiptarë që luajnë në Europë kanë mbyllur një tjetër javë me paraqitje pozitive me klubet e tyre, teksa bie...

Fundjavë pozitive për futbollistët e Kombëtares, kuqezinjtë shkëlqejnë në Evropë

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Fundjava e parë e dhjetorit ishte në përgjithësi pozitive për disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare që luajnë në kampionatet evuropiane. Duket...

GJENEVË – OBSH: Pandemia parashikohet të ushtrojë presion ekstrem mbi spitalet...

GJENEVË, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Parashikohet se do të ketë presion të lartë ose ekstrem në kapacitetet spitalore në 25 vende evropiane dhe presion...

FOKUS – Evropa kundërshton gjerësisht masat antiCovid-19

ROTERDAM, 22 nëntor /ATSH/ - Protestat në vendet evropiane kundër kufizimeve të reja Covid-19 u shndërruan në të dhunshme gjatë fundjavës, ndërsa rastet vazhdojnë...

GJENEVË – OBSH: Rastet COVID-19 në Evropë në rritje

GJENEVË, 20 tetor /ATSH-AA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi se rastet me COVID-19 në të gjithë Evropën u rritën me 7 për...

MOSKË – Gazprom: Kemi rritur vëllimin e eksportit të gazit natyror...

MOSKË, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Gjigandi rus i energjisë, Gazprom, njoftoi sot se kishte rritur vëllimin e eksportit të gazit natyror gjatë nëntë muajve...

BRUKSEL – BE: Në rritje varfëria për shkak të krizës energjetike...

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH-DPA/ - Eurokomisioneri për Punët dhe të Drejtat Sociale, Nicolas Schmit, paralajmëroi për rritje të varfërisë në Evropë për shkak të...

ANALIZË – Pesë gjëra që duhet t’i dini patjetër për krizën...

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ - Evropianët po përgatiten për atë që mund të jetë një dimër i gjatë, i ftohtë dhe i shtrenjtë. Rritja...

IZRAEL – Merkel: Evropa të përcaktojë qartë interesat e saj të...

JERUZALEM, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se Evropa duhet të përcaktojë më qartë interesat e saj të sigurisë, pas tërheqjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA