Ballina Etiketimet Emigrante

Etiketim: emigrante

Rama me emigrantë shqiptarë në Athinë: Heqja e ligjit të luftës,...

TIRANË, 16 shtator /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, heqja e ligjit të luftës nga Greqia është gur themeltar për të hapur...

ITALI – Di Maio: BE të japë përgjigje konkrete për migrantët

ROMË, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian duhet të japë një përgjigje konkrete për migrantët, deklaroi ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. “Italia kërkon...

Nuk do të penalizohen shqiptarët që kanë shkelur afatet e qëndrimit...

TIRANË, 14 prill/ATSH-Gjergji Mima/ Ata të cilët kanë shkelur afat e qëndrimit në Greqi nuk do të penalizohen, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama në...

Njohja e kontributeve të pensioneve, e nevojshme marrëveshja mes Italisë dhe...

TIRANË, 14 Tetor /ATSH/ - Një marrëveshje mes Italisë dhe Shqipërisë për njohjen e kontributeve të pensioneve është e nevojshme, u shpreh Konsulli i...

GJERMANI – Greqia i kërkon BE-së ndihmë shtesë për refugjatët në...

BERLIN, 3 tetor /ATSH-AA/ - Greqia i ka kërkuar Bashkimit Europian ndihmë financiare shtesë për Turqinë që të përballojë fluksin e refugjatëve në këtë...

VIDEO/ Anija Oriku shpëton 110 emigrantë, në 4 operacione të ndryshme

TIRANË, 1 Tetor /ATSH/ - Anija Oriku dhe ekuipazhi i saj shpëtuan 110 emigrantë, në 4 operacione të ndryshme brenda dy ditëve, gjatë patrullimit...

GJERMANI – Kisha protestante dërgon një anije shpëtimi në Mesdhe

BERLIN, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Kisha protestante gjermane do të dërgojë një anije në detin Mesdhe, për të shpëtuar migrantët që përpiqen të hyjnë...

GREQI – Policia evakuon katër banesa të zëna nga emigrantët

ATHINË, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Qindra persona, kryesisht emigrantë, u arrestuan sot në banesat e zëna ilegalisht, në kuadrin e një operacioni të madh...

TURQI – Roja bregdetare bllokon 330 emigrantë në drejtim të Greqisë

ANKARA, 19 gusht /ATSH-AFP/ - Roja bregdetare turke ndaloi sot 330 emigrantë, mes të cilëve afganë, sirianë dhe palestinezë, që kërkonin të arrinin në...

BE – Presidenti i PE-së i kërkon Italisë të lejojë anijen...

BRUKSEL, 16 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli i kërkoi Italisë të lejojë anijen e OJQ-së “Open Arms” që ka shpëtuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA