Ballina Etiketimet Emigrante

Etiketim: emigrante

FRANCË – Evropianët dakord për bashkëpunim me BM kundër trafikimit të...

KALE, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Katër ditë pas fundosjes vdekjeprurëse në La Mansh, pjesëmarrësit evropianë në një takim urgjent ranë dakord të përmirësojnë bashkëpunimin...

BM – Patel: Përpjekje të koordinuara ndërkombëtare kundër kalimeve të paligjshme...

LONDËR, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretarja e Brendshme britanike, Priti Patel bëri thirrje sot për një përpjekje të koordinuar ndërkombëtare për të luftuar grupet...

PARIS – 27 viktima pas mbytjes së një varke emigrantësh në...

PARIS, 24 nëntor /ATSH-ANSA- AFP/ - Sipas burimeve të cituara nga BFM TV, 27 persona kanë vdekur pas fundosjes së një varke me emigrantë...

VARSHAVË – Morawiecki: Kriza kufitare, përpjekja më e madhe për destabilizimin...

VARSHAVË, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki e përshkroi sot krizën e emigrantëve në kufirin midis Polonisë dhe Bjellorusisë, kufiri lindor i...

Rama: Shqipëria nuk do jetë kurrë vend me kampe refugjatësh

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ "Shqipëria nuk do jetë kurrë një vend, ku vende shumë të pasura do krijojnë kampe për refugjatët e tyre". Kështu u shpreh...

Transportonte 20 emigrantë nga Tirana në Kukës, 1 në pranga

TIRANË 18 nëntor /ATSH-I.Vata/ Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar “Krasta”, ka vënë në pranga një shtetas dhe...

POLONI – Mbi 4 300 emigrantë të paligjshëm arrestohen gjatë tre...

VARSHAVË, 9 nëntor /ATSH –PAP/- Policia polake ka arrestuar mbi 4 300 emigrantë të paligjshëm në të gjithë vendin që prej muajit gusht 2021,...

RIGA – Lituania refuzon emigrantët që kalojnë kufirin nga Bjellorusia

RIGA, 5 nëntor /ATSH-DPA/ - Lituania deri më tani ka refuzuar të pranojë pothuajse të gjithë emigrantët që kanë hyrë ilegalisht në vend nga...

BM – Rekord kalimesh të emigrantëve në La Mansh

LONDËR, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Të paktën 853 emigrantë kaluan La Manshin ilegalisht drejt brigjeve angleze të mërkurën, njoftoi sot Zyra e Brendshme britanike,...

BERLIN – Gjermania pret mijëra emigrantë të paligjshëm nga Bjellorusia

BERLIN, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Shteti gjerman lindor i Brandenburgut pret që mijëra emigrantë të paligjshëm të kalojnë kufirin e tij me Poloninë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA