Ballina Etiketimet Ekon

Etiketim: ekon

Kursi i këmbimit/ Dollari amerikan dhe paundi britanik humbasin terren kundrejt...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari amerikan dhe paundi britanik humbën terren në raport me lekun, ndërsa euroja...

Strategjitë për të zvogëluar ndikimin e goditjes nga pandemia/ Sejko: Sfidë,...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë në takimin online të ministrave të Financave dhe Guvernatorëve të Bankave Qendrore...

Fondi për kompensimin e pronarëve, 3 miliardë lekë në vitin 2021

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Fondi i kompensimit në vlerë të pronarëve gjatë vitit 2021, parashikohet në masën 3 miliardë lekë, nga 1.9 miliardë lekë që...

Projektbuxheti/ Politika lehtësuese fiskale dhe me skema më efektive për nxitjen...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Në projektbuxhetin për vitin 2021 shpenzimet për pagesën e papunësisë pritet të shkojnë në nivelin 800 milionë lekë. Shqipëria arriti të ulte...

Nga tuneli i Llogorasë te Aeroporti i Kukësit, projektet që mbështet...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Një sërë projektesh të mëdha infrastrukturore gjejnë mbështetje financiare në buxhetin e vitit 2021. Investimet publike gjatë 2021 llogariten të shkojnë në...

Inceneratori i Elbasanit/Ahmetaj: Kontrata nuk u bë brenda ditës, oferta u...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj deklaron se kontrata për inceneratorin e Elbasanit nuk është mbyllur brenda një dite siç pretendon Partia...

Taskforca antiCovid/ AKU kryen 240 inspektime dhe monitorime në të gjithë...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit kanë kryer gjatë ditës së sotme 240 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 22 fluturime të konfirmuara për ditën e...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi sot për 22 fluturime të konfirmuara për ditën e premte, datë 23 tetor. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës...

Gara për rrugën Milot-Fier, pjesë e konektivitetit të Ballkanit Perëndimor pritet...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se gara për rrugën Milot-Fier pritet të mbyllet më 28 tetor, nëse...

Vlora do të jetë aeroporti kryesor i vendit

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se Aeroporti i Vlorës do të jetë aeroporti kryesor i vendit. Gjatë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA