Ballina Etiketimet Duda

Etiketim: Duda

SHBA – Trump: Polonia do të ngrejë një bazë për trupat...

UASHINGTON, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Polonia ka pranuar të ngrejë një bazë për 1 000 trupa amerikane, që...

POLONI – Duda riformaton qeverinë

VARSHAVË, 4 qershor /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda caktoi sot ministrat e rinj të qeverisë së kryeministrit, Mateusz Morawiecki. Riformatimi i qeverisë vjen pas...

POLONI – Duda dhe Pence kurora në ”Murin e Vdekjes” në...

VARSHAVË, 15 shkurt /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda dhe zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence vendosën kurora me lule sot në ''Murin e Vdekjes'', në...

Gjithnjë në rritje numri i turistëve polakë në Shqipëri

TIRANË, 26 shtator /ATSH/ - Numri i turistëve polakë në Shqipëri është gjithnjë në rritje. Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB, Presidenti i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA