Ballina Etiketimet Duda

Etiketim: Duda

POLONI – Duda nënshkruan projektligjin për disiplinimin e gjyqtarëve

VARSHAVË, 4 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti polak, Andrzej Duda, nënshkroi një projektligj të diskutueshëm, për të cilin kritikët kanë frikë se mund të përdoret...

IZRAEL – Rivlin fton Duda-n për përmirësimin e marrëdhënieve dypalëshe

POLONI, 27 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti izraelit Reuven Rivlin ftoi sot homologun e tij polak Andrzej Duda për një vizitë zyrtare në Izrael, në...

POLONI – Duda: E vërteta nuk duhet të vdesë

VARSHAVË, 27 janar /ATSH/ - Në një mesazh për 75-vjetorin e çlirimit të kampit nazist të Aushvicit, presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda...

POLONI – Duda: Zgjedhje e duhur mospjesëmarrja në ceremoninë përkujtimore të...

VARSHAVË, 23 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti polak Andrzej Duda u shpreh se kishte pasur të drejtë që kishte vendosur të mos merrte pjesë në...

POLONI – Duda: Putin përhap gënjeshtra historike mbi LIIB

VARSHAVË, 22 janar /ATSH-PAP/ - Në një intervistë për gazetën britanike ‘’The Financial Times’’, presidenti polak, Andrzej Duda akuzoi presidentin rus Vladimir Putin, për...

POLONI – Duda: Jo pakte me shtetet sulmuese

VARSHAVË, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti polak, Andrzej Duda paralajmëroi dje Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, për mospërsëritjen e gabimeve që çuan në...

VARSHAVË – Duda: Do t’i kujtojmë gjithmonë ata që sakrifikuan për...

VARSHAVË, 1 shtator /ATSH-PAP-DPA/ - Ne kujtojmë dhe do të kujtojmë gjithmonë duke iu qenë mirënjohës të gjithë atyre që luftuan dhe që sakrifikuan...

POZNAN – Duda: Pa Ballkanin Perëndimor, Europa nuk do të marrë...

POZNAN, 5 korrik /ATSH/ - Zgjerimi i BE-së nuk duhet të shtyhet, deklaroi sot presidenti polak, Andrzej Duda gjatë Samitit për Ballkanin Perëndimor, që...

SOFT NEWS – Një F35 mbi… Shtëpinë e Bardhë për nder...

UASHINGTON, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  Donald Trump urdhëroi fluturimin e një avioni luftarak amerikan, tip F-35, mbi...

SHBA – Trump dhe Duda marrëveshje për rritjen e pranisë ushtarake...

UASHINGTON, 13 qershor /ATSH-PAP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij polak, Andrzej Duda nënshkruan në Uashington një deklaratë të përbashkët për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA