Ballina Etiketimet Duda

Etiketim: Duda

POLONI – Duda thirrje për anëtarësimin e Ukrainës në NATO dhe...

VARSHAVË, 4 maj /ATSH-PAP/ - Andrzej Duda, presidenti polak, bëri sot thirrje që Ukraina të lejohet të anëtarësohet si në BE, ashtu edhe në...

POLONI – Duda: Antisemitizmin nuk mund ta pranojmë kurrë

VARSHAVË, 25 mars /ATSH-PAP/ - Mes qytetarëve polakë ishte me të vërtetë i madh numri i atyre që ndihmuan vërtetë hebrenjtë gjatë Holokaustit, deklaroi...

Shkrimtari i njohur polak rrezikon tre vite burg pasi i tha...

VARSHAVË, 23 mars /ATSH-ANSA/ - Shkrimtari dhe gazetari i njohur polak, Jakub Zulczyk përballet me tre vjet burg për ofendimin ndaj presidentit, Andrzej Duda...

SOFT NEWS – Duda: Veprimi i Brandtit tha më shumë se...

BERLIN, 7 dhjetor /ATSH-DPA/ - Presidenti polak Andrzej Duda lavdëroi sot vendimin e ish-kancelarit gjerman, Willy Brandt, për t’u gjunjëzuar para një memorial të...

POLONI – Presidenti Duda pozitiv me Covid-19

VARSHAVË, 24 tetor /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda ka rezultuar pozitiv me koronavirusin, deklaroi zëdhënësi i tij, Blazej Spychalski në Twitter duke shtuar...

POLONI – Duda: Vendi duhet të përgatitet për refugjatët bjellorusë

VARSHAVË, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Paqëndrueshmëria e vazhdueshme në Bjellorusinë fqinje mund të nënkuptojë një valë refugjatësh në Poloni në të ardhmen e afërt,...

POLONI – Duda rizgjidhet president

VARSHAVË, 13 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda fitoi zgjedhjet presidenciale në Poloni me 51,21% të votave, pas numërimit të 99,97% të votave...

POLONI – Duda dhe Trzaskowski në përpjekjet e fundit përpara balotazhit

VARSHAVË, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Kandidatët presidencialë të Polonisë, Andrzej Duda, në detyrë dhe kryetari i bashkisë së Varshavës, Rafal Trzaskowski, do të bëjnë...

POLONI – Duda dekreton ndalimin e birësimit nga çiftet e së...

VARSHAVË, 6 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda ka nënshkruar një dekret, sipas të cilit personat e lidhur në martesë, por të së...

POLONI – Duda fitues i raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale

VARSHAVË, 28 qershor /ATSH-PAP/ - Presidenti aktual polak, Andrzej Duda dhe kandidati centrist i ''Koalicionit Qytetar'', Rafal Trzaskowski do të hyjnë në raundin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA