Ballina Etiketimet Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave

Etiketim: Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave

Revista “Arkivat Shqiptare”, botim i përbashkët Shqipëri-Kosovë

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave dhe Agjencia Shtetërore e Arkivave të Kosovës prezantuan sot numrin e ri të revistës...

Arkivat/ “Sekretari-Arkiv” për ngritje profesionale dhe shkencore të punonjësve

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave përfundoi me sukses seminarin teoriko-praktik për krijimin, evidentimin, klasifikimin, shërbimin dhe ruajtjen e dokumenteve...

FOTO/ Numrat e revistës “Hylli i Dritës” ekspozohen në kalanë e...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Me rastin e 106-vjetorit të botimit të parë të revistës "Hylli i Dritës", Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave ekspozoi...

FOTO/ Dokumentet origjinale të Arkivave zgjojnë kureshtjen e vizitorëve

TIRANË, 26 shtator /ATSH/ - Gjithnjë e më shumë Arkivi i Shtetit po zgjon kureshtjen e vizitorëve. Ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave...

Fondi personal i Lasgush Poradecit tashmë i aksesueshëm për të gjithë...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/- Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave para disa vitesh i është dhuruar arkivi personal i poetit Lasgush Poradeci (Llazar Gusho) nga...

FOTO/ Studentët e huaj njihen me dokumente origjinale të Arkivave

TIRANË, 12 shtator /ATSH/ - Ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave u vizituan ditën e sotme nga studentë të huaj nga Rusia, Gjermania,...

FOTO/ Institucionet e arkivave shqiptare, në konferencën e Shkupit

TIRANË, 18 qershor /ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, së bashku me Agjencinë e Arkivave të Kosovës dhe Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e...

Rreth 5000 dokumente me rëndësi historike në Arkivin Shtetëror

TIRANË, 13 qershor /ATSH/- Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, gjatë inspektimeve në institucione të ndryshme të vendit, ka vërejtur se në kundërshtim me ligjin...

FOTOGALERI/ Dokumente të rralla të Lidhjes së Prizrenit prezantohen në Kalanë...

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ - Në Kalanë e Tiranës për vizitorët e shumtë dhe qytetarët është hapur ekspozita “Lidhja e Prizrenit 1878-2019 mes dokumenteve...

FOTO/ Shqiptarët e Rumanisë përmes fotografive dhe materialeve arkivore

TIRANË, 20 maj /ATSH/ - “Atdheu në numrin shumës. Shqiptarët e Rumanisë, emigrantë, jo të huaj” është ekspozita e radhës nga Drejtoria e Përgjithshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA