Ballina Etiketimet çmimi

Etiketim: çmimi

FORMULA 1 – Zbulohet kalendari i garave për vitin 2021

ZYRIH, 11 nëntor /ATSH-AA/ - Është shpallur draft-kalendari i Kampionatit Botëror në Formula 1 për vitin 2021, një ndër organizimet më të mëdha të...

SHBA – FMN: Ulje e ndjeshme e çmimit të naftës në...

UASHINGTON, 14 tetor /ATSH-AA/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se çmimi mesatar vjetor i naftës do të jetë 41,7 dollarë për fuçi në...

COVID-19/ Anulohet Çmimi i Madh i Francës në Formula 1

LE CASTELLET, 28 prill /ATSH-AA/- Çmimi i Madh i Francës në Kampionatin Botëror të Formula 1 u anulua për shkak të koronavirusit të ri. Në...

FOKUS – COVID-19 ul ndjeshëm çmimin e naftës

ANKARA, 4 mars /ATSH-AA/ - Epidemia e koronavirusit e ka çuar çmimin e naftës së papërpunuar në nivelin më të ulët në 31 muajt...

ITALI – COVID-19 ul edhe çmimin e naftës

ROMË, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Çmimet e naftës kanë shënuar rënie me 1,72% duke arritur në kuotën e në 47,89 dollarëve për fuçi. Kontratat mbi...

RUANDA – ”Mara” celulari i parë afrikan

KIGALI, 13 tetor /ATSH-AA/ - Grupi Mara, një kompani panafrikane me shumë sektorë biznesi, inauguroi fabrikën e prodhimit të telefonave ''Mara'' në kryeqytetin e...

Margariti për çmimin e Kadaresë: Lajm i mirë për gjithë letërsinë...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ - Ministrja e Kulturës Elva Margariti është shprehur për shkrimtarin Ismail Kadare i cili u shpall fitues i çmimit ndërkombëtar...

SOFJE – Protesta kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe taksave...

SOFJE, 12 nëntor /ATSH-ANSA/- Mijëra persona kanë manifestuar dje në Bullgari për të protestuar kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe rritjen e taksave...

Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë merr çmimin “Sérgio Vieira de Mello”

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë mori çmimin Sérgio Vieira de Mello. Në Krakov të Polonisë u zhvillua, ceremonia gala e ndarjes...

Foto/Sheshi “Skënderbej”, Veliaj: Çmimi, shpërblim i një pune të madhe që...

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ - Në 3-vjetorin e zgjedhjes në krye të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tërhoqi dje në Barcelonë çmimin e madh për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA