Ballina Etiketimet Cmime

Etiketim: cmime

Ndahen çmimet “Konkursi 2022”, Rama: Fëmijët, prioritet mbi prioritetet

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Etleva Hamitaj me foton me titull “Lëpushë” u shpall fituese e kategorisë “Fotografia e vitit” në “Konkursi 2022”, një nismë e...

SHBA – Rritja e çmimeve të konsumit përshpejtohet në dhjetor

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-DPA/ Një raport i shumëpritur i publikuar nga Departamenti i Punës të mërkurën tregoi se, norma vjetore e rritjes së çmimeve...

BM – Negociata emergjente për stabilizimin e çmimeve të larta të...

LONDËR, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria e Britanisë së Madhe po zhvillon takime emergjente me drejtuesit e sektorit të energjisë për të adresuar rritjen...

Ndahen çmimet për fituesit e Olimpiadave Kombëtare 2020-2021

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi dhe kryetari i bashkisë Tiranë, Erion Veliaj kanë marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes...

Ndahen çmimet kombëtare në Letërsi për vitin 2020

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Në një atmosferë poetike fundviti u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve kombëtare të Letërsisë. Në ceremoninë e organizuar ishte e pranishme...

Çmimet e mallrave të importit, rritje vjetore prej 3.3 %

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Çmimet e mallrave të importit shënuan rritje vjetore prej 3.3 % në tremujorin e tretë të vitit 2021, krahasuar me të...

Çmimet e mallrave të prodhimit, rritje me 4.3 %

TIRANE 7 dhjetor/ATSH/ Në tremujorin e tretë të këtij viti çmimet e mallrave të prodhimit shënuan një rritje me 4.3 % në krahasim me...

ITALI – Faturat e gazit dhe energjisë 50 dhe 25 për...

ROMË, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Pa ndërhyrjen e qeverisë, faturat e gazit do të rriten me 50% nga 1 janari, faturat e energjisë elektrike...

POLONI – Rritet inflacioni i çmimeve të prodhimit

VARSHAVË, 22 nëntor /ATSH-DPA/ - Prodhimi industrial i Polonisë u rrit më shumë se sa pritej në tetor, treguan sot të dhënat nga Agjencia...

Çmimet Kombëtare të Letërsisë 2020, përzgjidhen kandidaturat për 4 kategori

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ Juria e “Çmimeve Kombëtare të Letërsisë”, për vitin 2020 kanë përzgjedhur 10 botimet më të mira për kategoritë: “Proza më e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA