Ballina Etiketimet Cmime

Etiketim: cmime

Shitjet e pijeve ”fluturojnë” ndërsa pubet angleze rihapen pas bllokimit

LONDËR, 15 prill /ATSH-DPA/ - Shitjet e pijeve u rritën ndjeshëm me rihapjen e pubeve, restoranteve dhe bareve në Angli, pas disa muaj bllokimi...

Qindra nominime për çmimin e letërsisë për fëmijë ”Astrid Lindgren”

STOKHOLM, 30 mars /ATSH-DPA/ - Më shumë se 250 autorë nga 68 vende janë nominuar për çmimin letrar për fëmijë ''Astrid Lindgren'' të këtij...

Çmimet e importit shënuan rritje/ INSTAT: Rritja më e madhe në...

TIRANË, 10 mars/ATSH/ Çmimet e produkteve të importit, në tremujorin e katërt të vitit 2020 shënuan një rritje me 0.2 %, në krahasim me...

RUSI – Rritje galopante e çmimeve nga Covid-19, 7,5 herë më...

MOSKË, 2 mars /ATSH-AA/ - Çmimet e ushqimeve në Rusi u rritën me 8,2 % në janar të vitit 2021 krahasuar me të njëjtën...

Fituesit kryesorë të Golden Globes

NJU JORK, 1 mars /ATSH-AFP/ - Ceremonia e Golden Globes, kryesisht virtuale këtë vit për shkak të pandemisë së koronavirusit, u hap dje në mbrëmje...

Marrëveshja për aeroportin ‘’Nënë Tereza’’/Balla: Ulen çmimet e biletës, 99 milionë...

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u ndal sot në Kuvend te projektligji për marrëveshjen e re të koncesionit...

KINEMA – Nominimet kryesore në Golden Globes

LOS ANXHELES, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Më poshtë vijojnë kategoritë kryesore për edicionn e 78-të të Golden Globes, që do të jepen në Beverly Hills,...

SHBA – FED: Shpenzimet dhe çmimet e larta po shoqërojnë vaksinimin

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bankës Qendrore Amerikane (FED), Jerome Powell parashikoi sot shpenzime të mëdha në lidhje me vaksinimin kundër COVID-19,...

RUSI – Michoustine: Të alarmuar nga rritja galopante e çmimeve

MOSKË, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Mikhaïl Michoustine paralajmëroi sot për një rritje të ndjeshme të çmimeve të disa produkteve bazë dhe ngarkoi...

Çmimet Kombëtare të Letërsisë 2019, shpallen kandidatët

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Në kuadër të organizimit të ceremonisë së ndarjes së Çmimeve Kombëtare të Letërsisë për vitin 2019 juria ka bërë publike emrat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA