Ballina Etiketimet Chelsea

Etiketim: Chelsea

FUTBOLL- Aston Villa huazon Ross Barkley

LONDËR, 2 tetor /ATSH-AA/ - Skuadra e Premier Ligës angleze, Aston Villa nënshkroi me futbollistin Ross Barkley në një huazim sezonal nga Chelsea. Pasi u...

FUTBOLL – Chelsea dhe Juventusi në negociata për këmbimin Pjaniç-Jorginho

LONDER, 15 maj /ATSH-MIA/ - Skuadrat e Chelsea dhe Juventusi mund të këmbejnë lojtarë, sipas “The Guardian”. Dy klubet kanë filluar negociata për këmbim të...

FUTBOLL – Chelsea shet katër lojtarë

LONDER, 11 maj/ATSH-MIA/ - Skuadra e Chelsea dëshiron të shesë katër futbollistë që të mbledhë burime financiare për harxhimet e verës, sipas shtypit “football.london”. Sipas...

Zyrtare, Frank Lampard emërohet trajner i Chelsea-t

TIRANË, 4 korrik /ATSH/ Frank Lampard është emëruar zyrtarisht trajneri ri i "Chelseat". Legjenda e bluve të Londrës ka firmosur kontratë 3-vjeçare, duke marrë detyrën...

Sarri pranë “Juventusit”, arrihet marrëveshja me “Chelsean”

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ - Maurizio Sarri është gjithnjë e më pranë "Juventusit", pasi një udhëtim në Londër i drejtorit sportiv të bardhezinjve, Fabio...

LONDËR – Marrëveshje Real-Chelsea, 146 milionë euro për Hazard

LONDËR, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Klubi spanjoll i “Real Madridit” arriti sot një marrëveshje me mesfushorin e “Chelsea”, Eden Hazard, për një shumë që...

“Chelsea” gjen pasuesin e Hazard

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ Callum Hudson-Odoi ishte me një këmbë jashtë "Chelseat" në merkaton e janarit, por një dëmtim i rëndë i gjurit i...

FUTBOLL – Hazard pranë largimit nga Chelsea

BAKU, 30 maj /ATSH-AA/ - Futbollistët e “Chelsea” mundën dje në mbrëmje me rezultatin e thellë 4-1 “Arsenalin”, ku një nga lojtarët më të...

FUTBOLL – Chelsea fiton Ligën e Europës

BAKU, 29 maj /ATSH/ - Në finalen angleze të Ligës së Europës që u luajt në Stadiumin Olimpik të Bakusë, blutë e “Chelsea” arritën...

Sarri drejt Juventusit? Angelli udhëton në Baku

TIRANË, 29 maj /ATSH-A. Fortuzi/ - Presidenti i Juventusit, Andrea Angelli ka udhëtuar mbrëmjen e djeshme drejt Bakusë, Azerbajxhan, ku dhe zhvillohet finalja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA