Ballina Etiketimet Certifikate

Etiketim: certifikate

STOKHOLM – Suedia gati planin për certifikatën dixhitale të vaksinimit COVID-19

STOKHOLM, 5 mars /ATSH-DPA/ - Suedia njoftoi sot përparimin e saj përsa i përket planeve për të zhvilluar një certifikatë dixhitale vaksinimi COVID-19, që...

BRUKSEL – Reynders: Certifikata europiane e vaksinimit do të ruajë privatësinë

BRUKSEL, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Ne do të vazhdojmë të punojmë në lidhje me mënyrën e organizimit të lëvizjes së lirë dhe po punojmë...

GJERMANI – Merkel: Duhen disa muaj për krijimin e certifikatës së...

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Do të duhen rreth tre muaj për të krijuar një certifikatë vaksinimi COVID-19, tha sot kancelarja gjermane Angela Merkel,...

BRUKSEL – BE synon krijimin e një certifikate globale të vaksinës...

BRUKSEL, 24 shkurt /ATSH-AA/ - Zëvendëskryetari i Komisionit Europian, i ngarkuar për unionin e energjisë, Marosh Shefçoviç, bëri të ditur se Komisioni Europian është...

Balluku: Shtyrja me 3 muaj e vlefshmërisë së afatit të kontrollit...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se qeveria vendosi shtyrjen me 3 muaj të vlefshmërisë së afatit të...

FOKUS – BE: Dakord për një certifikatë vaksinimi antiCOVID-19

LISBONË, 15 janar/ATSH-AFP/ - Komisioni Europian është në favor të idesë së një certifikate vaksinimi kundër koronavirusit të ri, që duhet të njihet reciprokisht,...

Pronësia industriale/ 1115 certifikata për marka kombëtare në 2020-ën

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Bizneset e kanë kuptuar rëndësinë e patentës dhe certifikimit të patentës brenda standardeve ligjore që njihen botërisht. Certifikimi i patentës e...

Certifikimi i performancës së energjisë në ndërtesa/ Miratohen kushtet dhe procedurat

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave ka miratuar së fundmi vendimin në të cilin përcaktohen kushtet e certifikimit të performancës së energjisë për ndërtesat...

Pogradec/ Ndahen lejet e fundit të legalizimit në Çërravë, nis certifikimi...

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Në Çërravë të Pogradecit u shpërndanë lejet e fundit të legalizimit për banorët e kësaj njësie administrative. Në ceremoni ishin të pranishëm...

Gjirokastër, certifikatë mirënjohje njësisë vendore të Kujdesit Shëndetësor

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Prefekti i qarkut Gjirokastër, Astrit Aliaj, i dorëzoi certifikatë mirënjohjeje drejtorit të njësisë vendore të Kujdesit Shëndetësor Gjirokastër, Shpëtim Novi, institucion...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA