Ballina Etiketimet Bubq

Etiketim: Bubq

Rindërtimi në Krujë/ Nis puna për 75 shtëpi dhe 7 pallate...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në Bubq, Krujë, pas përfundimit të gjithë infrastrukturës nisi puna për ndërtimin e 75 shtëpive dhe 7 pallateve katërkatësh, ndërkohë që...

Gati infrastruktura nëntokësore për lagjen e re në Bubq/ Javën tjetër...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Bubq, të Krujës, ku ka përfunduar infrastruktura nëntokësore e lagjes së re qendrore të njësisë,...

Zona e re për zhvillim në Bubq/ 92 milionë lekë kompensim...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e fundit shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, në...

Bubqi kantier rindërtimi, 45 apartamente dhe 132 shtëpi/ Rama: Ndryshim rrënjësor...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Në fshatin Bubq, në Krujë vijon çdo ditë puna për ndërtimin e 45 apartamenteve dhe 132 shtëpive, të cilat sipas Kryeministrit...

FOTO-Rindërtimi në Bubq/ Urbanizim dhe nxitje e agroturizmit

TIRANË, 28 maj/ATSH/ "Projekti i rindërtimit të Bubqit është gati dhe përveç urbanizimit të gjithë zonës do të krijojë edhe kushte për zhvillimin e...

Rindërtimi pas tërmetit në Bubq/ Krijimi i një qendre të re...

TIRANË, 22 maj/ATSH-Maela Marini/ Projekti për rindërtimin në Bubq do t'i japë një zhvillim tërësor zonës, duke krijuar një qendër të re urbane. Ministrja e...

Prezantohen projektet e rindërtimit në Bubq, në fund të qershorit çelet...

TIRANË, 22 maj/ATSH-Maela Marini/ Në fund të qershorit, në Bubq të Krujës do të çelet kantieri i rindërtimit, me një plan të ri zhvillimi...

FA-të ndihma ushqimore për të prekurit nga tërmeti dhe familjet në...

TIRANË, 21 mars/ATSH-A. Fortuzi/-Forcat e Armatosura kanë vijuar të shpërndajnë ndihma për të prekurit nga tërmeti si dhe për familjet në nevojë. Ministrja e Mbrojtjes,...

Basha në Tarinë, Mallkuç dhe Bubq: Duhet menjëherë dedikimi i fondeve...

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar  banorët e prekur nga tërmeti në Tarinë, Mallkuç dhe Bubq. Ai ka theksuar...

Basha shpreh mirënjohjen për të rinjtë që po ndihmojnë banorët e...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehu sot mirënjohjen e thellë për të rinjtë dhe të rejat që prej ditësh po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA