Ballina Etiketimet Boterore

Etiketim: boterore

Dita Botërore e Tokës/ Ekonomi: Politika mbështetëse për mbrojtjen e mjedisit

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Në Ditën Botërore të Tokës, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi një takim me studentë dhe pedagogë të...

GJENEVË – OBSH: 10 % e popullsisë botërore me COVID-19

GJENEVË, 5 tetor /ATSH-DPA/ - Qindra miliona persona mund të jenë infektuar tashmë me koronavirusin e ri, shumë më tepër sesa numri aktual prej...

Edhe fauna ka Ditën e saj Botërore

ROMË, 5 tetor /ATSH-ANSA/ - Edhe fauna ka Ditën e saj Botërore. E shtuar në kalendarin e ditëve botërore për ndërgjegjësimin për të drejtat dhe...

Studimi i Bankës Botërore/ Tirana, kryeqyteti më i pastër në Ballkan

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Tirana rezulton të jetë qyteti me ndotjen më të ulët të ajrit në rajon, krahasuar me kryeqytetet e tjera, si Shkupi,...

FINANCE – Moody’s: Ekonomia botërore do të tkurret me 0.5% këtë...

NJU JORK, 26 mars /ATSH- AA/ - Ekonomia botërore pritet të tkurret me 0.5 % në vitin 2020 për shkak të ndikimit negativ të...

FRANCË –  Mbështetja e FED-it ripërtërin tregjet botërore të aksioneve

PARIS, 17 mars /ATSH-AFP/- Tregjet e aksioneve europiane patën sot një ripërtëritje, të fuqizuara nga njoftimet e reja të Fed-it, edhe pse nervozizmi i...

FOKUS – Tregjet globale skeptike pavarësisht masave financiare

PARIS, 11 mars /ATSH-AFP/- Në pritje të detajeve të planit për të mbështetur ekonominë amerikane dhe të takimit të nesërm të BQE-së, tregjet financiare...

FRANCË – Tensionet në Lindjen e Mesme, bursat botërore në rënie...

PARIS, 6 janar /ATSH-AFP/- Çmimet e naftës u stabilizuan sot, ndërkohë që bursat botërore pësuan rënie të mëtejshme përballë tensioneve të përshkallëzuara në Lindjen...

RETROSPEKTIVË – Të humburit e mëdhenj të 2019-ës

PARIS, 2 janar /ATSH-AFP/ - Fituesi i çmimit Nobel për Letërsinë, Toni Morrison, stilisti Karl Lagerfeld apo koreografja Alice Alonso, janë disa nga personalitetet...

SHBA – Studimi, dy të tretat e qyteteve në botë përballë...

UASHINGTON, 6 dhjetor /ATSH-AFP/- Afërsisht dy të tretat e 900 qyteteve kryesore të botës do të përballen me një ngadalësim ekonomik në vitet 2020-2021,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA