Ballina Etiketimet Boterore

Etiketim: boterore

GJERMANI – Steinmeier refuzon kërkesën polake për dëmshpërblimet

BERLIN, 18 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier hodhi poshtë pretendimet e Polonisë për dëmshpërblime për Luftën e Dytë Botërore duke deklaruar se...

ANKARA – Banka Botërore 50 milionë dollarë për minierat

ANKARA, 3 maj /ATSH-AA/ - Banka Botërore ka prezantuar një fond prej 50 milonë dollarësh të dedikuar për ta bërë klimën e minierave më...

NJU JORK – Ivanka Trump kandidate për kreun e Bankës Botërore

NJU JORK, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Ivanka Trump, vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, do të jetë një nga kandidatet për postin e presidentit...

UASHINGTON – Presidenti i Bankës Botërore jep dorëheqjen

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim, njoftoi sot dorëheqjen e tij pas më shumë se gjashtë vite në...

MOSKË – Putin në Francë për 100-vjetorie e Luftës së Parë...

MOSKË, 30 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti rus, Vladimir Putin është ftuar në Francë për festimet e 100- vjetorit të fundit të Luftës së Parë...

BUKURESHT – BB: Diferenca të mëdha sociale në Rumani

BUKURESHT, 7 qershor /ATSH-ANSA/ - Ekzistojnë dy Rumani, një e pasur dhe tjetra e varfër dhe e izoluar, sipas Bankës Botërore. ''Dinamizmit dhe zhvillimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA