Ballina Etiketimet Biznesi

Etiketim: biznesi

Kreditimi i biznesit u rrit me 5 % në mars

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Gjatë këtij viti, sistemi bankar po vijon të zgjeroj portofolin e kredisë ndaj biznesit. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë...

Basha, marrëveshje me Këshillin e Agrobiznesit: Mbështetje me projekte serioze për...

TIRANË, 22 prill /ATSH – I. Vata/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka nënshkruar marrëveshje me Këshillin e Agrobiznesit Shqiptar. Gjatë fjalës së tij,...

Basha marrëveshje me Shoqatën e Biznesit të Vogël dhe të Mesëm:...

TIRANË, 14 prill /ATSH – I. Vata/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur marrëveshjen me shoqatën kombëtare të biznesit të vogël dhe...

Rama në Fier: Biznesi i vogël aleat strategjik, do t’ju mbështesim...

TIRANË, 4 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama shprehu mbështetjen e qeverisë për biznesin e vogël. Gjatë takimit që zhvilloi të dielën në Fier me përfaqësues...

“Vaksinimi, garanci për rikthimin në normalitet të biznesit”/ Felaj: Biznesi i...

TIRANË, 1 prill /ATSH – I. Vata/ Kandidatja e PS-së, Ermonela Felaj Valikaj deklaroi sot se biznesi i vogël deri në vitin 2029 nuk...

Ndërmarrjet private zënë 61 % të portofolit total të kredisë për...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Sipërmarrjet private po rrisin interesin për kredi nga sistemi bankar gjatë këtij viti. Banka e Shqipërisë bën të ditur në fund...

Denaj: 91 % e bizneseve zero tatimfitim

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Qeveria ka thelluar politikat mbështetëse ndaj biznesit me impakt të drejtëpërdrejtë në rritjen e të ardhurave për sipërmarrjet, përmes lehtësimit...

Muzhaqi: Do të vijojmë me procesin e dixhitalizimit dhe fiskalizimit

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Kandidatja për deputete e PS-së në Tiranë, Bora Muzhaqi, tha sot se, "duhet të vijojmë me procesin e digjitalizimit, me procesin...

Kreditimi i biznesit/ Kryeson me 34.5 miliardë lekë huadhënia për investime...

TIRANË, 15 mars /ATSH/ Investimet afatgjata, kryesojnë kategorinë e kreditimit të bizneseve, gjatë 2020. Statistikat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se portofoli i kredisë së...

Kryemadhi: Programi ynë “Mëso dhe Fito” mundësi për të qartësuar idetë...

TIRANË, 15 mars /ATSH – I. Vata/ Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, takim në një biznes Call Center në Tiranë, për të biseduar me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA