Ballina Etiketimet Biznes i vogel

Etiketim: biznes i vogel

Kreditimi i biznesit të vogël shënon rritje dyshifrore me 11.35 %

TIRANË, 14 prill /ATSH/ Sistemi bankar ka zgjeruar portofolin e kreditimit këtë fillimviti për biznesin e vogël, në përgjigje të rritjes së sipërmarrjeve të...

Ahmetaj: Zero taksa për biznesin e vogël është sot fakt, do...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ “Zero taksa për biznesin e vogël është sot fakt e do të vijojë njësoj deri në 2029”. Kështu u shpreh ministri...

Deri në 2029, zero taksë e zero TVSH për biznesin e...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fier ku prezantoi skuadrën e 25 prillit të kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste. Kryeministri...

Në 2013-ën 60 mijë biznese të vogla, sot 100 mijë/ Rama:...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ “Në 2013-ën ishin 60 mijë biznese të vogla, sot janë 100 mijë dhe do të rriten më shpejt se asnjëherë më...

111 mijë biznese me rreth 300 mijë të punësuar janë çliruar...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/  Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, zerimi i taksës për biznesin e vogël është një gur i rëndësishëm kilometrik për...

GJERMANI – Altmaier: Të zgjasim ndihmën për bizneset e vogla dhe...

BERLIN, 22 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier dëshiron të zgjasë ndihmën financiare shtetërore për bizneset e vogla dhe të mesme...

DPT: Këstet e parapagimeve të tatimit mbi fitimin për vitin 2020...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Këstet e parapagimeve të tatimit mbi fitimin të vitit 2020, për tatimpaguesit me qarkullim deri në 14 000 000 (katërmbëdhjetë milionë)...

Ahmetaj: Mos gjobisni biznesin e vogël për gabimet në deklarim

TIRANË, 7 Prill/ATSH/.- Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në një letër dërguar administratës tatimore, i kërkon të mos aplikojnë gjoba për bizneset e vegjël,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA