Ballina Etiketimet Berlin

Etiketim: berlin

FRANCË – Parisi dhe Berlini thirrje për respektim të rregullave të...

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Ministrat francezë dhe gjermanë, të ngarkuar me Çështjet Europiane, kritikuan sot mungesën e përparimit në negociatat post Brexit, duke...

GJERMANI – Berlini paralajmëron kundër udhëtimeve në Bruksel

BERLIN, 21 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeqyteti belg i Brukselit është shënjestra e fundit e një paralajmërimi udhëtimi nga qeveria gjermane, për shkak të rritjes...

GJERMANI – Rritje e rasteve me COVID-19

BERLIN, 12 gusht /ATSH-DPA/ - Gjermania shënoi rritjen e saj më të madhe ditore me rastet e COVID-19 që nga fillimi i majit. Instituti ''Robert...

GJERMANI – RKI: Rritja e rasteve me Covid-19 shqetësuese

BERLIN, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Instituti gjerman i Epidemiologjisë dhe Mbikëqyrjes së Shëndetit ''Robert Koch'' (RKI) ngriti alarmin për një rritje të rasteve të...

GJERMANI – Altmaier: Plani i rimëkëmbjes mundësi për rritje ekonomike në...

BERLIN, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Berlini parashikon një rikthim të rritjes ekonomike në të gjitha vendet e Bashkimit Europian deri në 2021 në sajë...

GJERMANI – Policia arreston 12 të dyshuar si terroristë islamikë

BERLIN, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Policia e Berlinit kreu sot në mëngjes kontrolle në shumë banesa dhe arrestoi 12 të dyshuar si terroristë islamikë,...

GJERMANI – Parlamenti miraton projektligjin “zero karbon” në 2038

BERLIN, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Parlamenti gjerman miratoi sot një projektligj për ta hequr Gjermaninë nga përdorimi i qymyrit deri në vitin 2038, me...

BERLIN – Gjermania do të kontribuojë me 42 % më shumë...

BERLIN, 15 qershor /ATSH-DPA/ - Gjermania do të kontribuojë me 42% më shumë në buxhetin vjetor të Komisionit Europian, sipas raporteve të medieve gjermane. Qeveria...

GJERMANI – Finalja e Kupës së futbollit vetëm me disa qindra...

BERLIN, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Finalja e Kupës gjermane të futbollit më 4 korrik, në Berlin, midis Bayern Munich dhe Bayer Leverkusen, mund të...

Berlini humbet… Javën e Modës

FRANKFURT, 8 qershor /ATSH-DPA/- Java e Modës gjermane, që deri më tani është zhvilluar në kryeqytetin e Berlinit, do të organizohet në Frankfurt vitin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA